Tom Hanks i Meryl Streep w nowym filmie Stevena Spielberga!

20th Century Fox oraz Amblin Entertainment łączą siły, żeby stworzyć film dotyczącego słynnego skandalu z Papierami z Pentagonu o tytule The Post. Wystąpią w nim dwoje wynitnych aktorów: Tom Hanks oraz Meryl Streep, a reżyserem obrazu będzie sam Steven Spielberg. Jest więc na co czekać!

Film opowie historię słynnego skandalu z 1971 roku, kiedy to redaktor The Washington Post (w tej roli Hanks), Ben Bradlee oraz jedna z publicystek, Katharine Graham (w tej roli Streep), postanowili wydać na światło dzienne Papiery z Pentagonu. Fragmenty owych dokumentów, które znalazły się w ich rękach dzięki analitykowi Danielowi Ellsbergowi pokazały społeczności amerykańskiej, że administracja Lyndona Johnsona okłamywała obywateli oraz kongres w sprawie zaangażowania sił zbrojnych USA w wojnę w Wietnamie, a rządy Nixona doprowadziły do jej spotęgowania.

Zobacz również: Indiana Jones 5 – przygotujcie się na powrót zawadiackiego profesora!

Będzie to piąty raz kiedy Spielberg Hanks pracują razem na planie filmu kinowego. Streep nie pojawiła się jeszcze na ekranie obrazu tegp reżysera, jednak użyczyła swojego głosu w filmie A.I. Sztuczna Inteligencja. Aktualnie Spielberg pracuje nad filmem sci-fi Ready Player One. Ze względu na aktualną polityczną sytuację polityczną w USA, The Post otrzyma większy priorytet niż pozostałe projekty twórcy: Porwanie Edgardo Mortary oraz piąta część Indiany Jonesa.

Źródło: Deadline.com / Ilustracja wprowadzenia:hollywoodreporter.com

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?