• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Kilka dni temu informowaliśmy w newsie znajdującym się tutaj, iż w związku z panującym u naszych wschodnich sąsiadów prawem zakazującym szerzenia gorszącej homoseksualnej propagandy problem z kinową dystrybucją może mieć najnowszy film studia Disney - Piękna i Bestia. Hollywoodzcy włodarze oraz producenci dobrze wiedzą, że romanse gejowskie się nie sprzedają i nie zdobywają dużej widowni, więc nie tworzą historii skupiających się bezpośrednio na tej tematyce, lecz na fali lewackiej propagandy oraz współczesnych trendów równościowych wytwórnia Disneya próbuje podejść widza od mniej bezpośredniej strony i w coraz to większej ilości przemyca wątki homoseksualne w swoich produkcjach. Niedawno mogliśmy obejrzeć na amerykańskim kanale Disney XD pierwszy pocałunek dwóch mężczyzn w animowanym serialu przeznaczonym dla młodszego odbiorcy. Teraz natomiast uaktualniono klasyczną baśń Piękną i Bestię, wstawiając do niej bohatera jawnie chwalącego się swoją odmienną orientacją. Nie znaleziono jednak przy tym miejsca dla azjatyckich postaci oraz transwestytów, bezczelnie pomijając ich wśród bohaterów aktorskiej wersji Pięknej i Bestii.

Zobacz również: magiczna recenzja bajecznego filmu Piękna i Bestia!!!

Tego typu podejście nie spodobało się rosyjskiemu Ministerstwu Kultury, które co prawda dopuściła film z Emmą Watson do szerokiej dystrybucji, lecz nałożyło na niego ograniczenia wiekowe. W Rosji Piękna i Bestia będzie dostępna dla widzów od 16 roku życia. Wydawać się to może dość zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że film planowano jako rozrywkę dla całej rodziny, w tym szczególnie dzieci. Jednakże Rosja nie bez powodu stanowi obecnie jedną z największych potęg światowych. Tamtejsi dygnitarze doskonale zdają sobie sprawę, że propaganda wprowadzająca chaos i osłabiająca wewnętrznie naród może pochodzić również z pozornie bezpiecznych filmów amerykańskich, które propagują i ukazują jako jedyny słuszny inny styl życia niż prowadzi większość rosyjskich rodzin. Tamtejsi politycy starają się, by dekadenckie rozpasanie obyczajowe oraz niskie poczucie moralnego obowiązku nie zepsuło również ich społeczeństwa, jak to często ma miejsce wśród narodów zachodnich, w tym oczywiście też Stanów Zjednoczonych. Studio Walt Disney jeszcze nie otrzymało oficjalnych dokumentów w tej sprawie, więc nie opublikowano komentarza do całej sprawy, aczkolwiek wydaje się, iż mimo ograniczeń wiekowych i tak postanowione zostanie wypuszczenie na rynek rosyjski Pięknej i Bestii. Przypominamy, że w Polsce najnowszą adaptację klasyku Disneya będzie można obejrzeć w kinach już od 17 marca, niezależnie od wieku.

źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.