Advertisement

Neil Armstrong i jego filmowa biografia z datą premiery!

Damien Chazelle, reżyser nagrodzonego sześcioma Oscarami La La Land, wkrótce rozpocznie prace nad filmową biografią Neila Armstronga – człowieka, który jako pierwszy, 20 lipca 1969 roku stanął na powierzchni Księżyca, w ramach misji Apollo 11. W głównej roli zobaczymy Ryana Goslinga, z którym Chazelle miał już oczywiście okazję współpracować. Zdjęcia mają się rozpocząć w przeciągu najbliższych tygodni. Ujawniona została wreszcie data premiery, ustalona na 12 października 2018 roku.

armstrong

Za podstawę fabuły posłuży książkowa biografia najsłynniejszego astronauty, pt. First Man: A Life Of Neil A. Armstrong autorstwa Jamesa Hansena. Powstała ona dzięki wielogodzinnym wywiadom z samym Armstrongiem, oraz licznym dokumentom i relacjom najbliższych członków rodziny, do których udało się dotrzeć pisarzowi. Przedstawia historię życia pierwszego człowieka na Srebrnym Globie od czasów jego pierwszych lotów wojskowych nad Koreą Północną, przez sam lot na Księżyc, aż do jego późniejszego życia. Zobaczymy jak Armstrong stał się ikoną USA i żywą legendą, która momentami miała problemy z udźwignięciem własnego ciężaru. Głównym tematem filmu będzie oczywiście sama podróż kosmiczna i poświęcenia, które trzeba było dla niej ponieść. 

Zobacz również: La La Land zamiast Moonlight! Żart londyńskiego kina!

Scenariusz napisze Josh Singer, odpowiedzialny za Spotlight. Produkcją zajmą się Wyck Godfrey i Marty Bowen (Saga Zmierzch, Gwiazd naszych wina), oraz sam reżyser i Ryan Gosling. Producentem wykonawczym został Isaac Klausner (Papierowe miasta, Gwiazd naszych wina). Premiera nastąpi 12 października 2018 roku.

Źródło: comingsoon.net / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?