• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Burza w szklance wody dalej trwa. Odkąd dowiedzieliśmy się że nadchodząca wielkimi krokami nowa disneyowska adaptacja Pięknej i Bestii, doczeka się pierwszej w filmie owej wytwórni postaci homoseksualnej internet wszyscy prześcigają się w komentowaniu tej sprawy. Jako że my mieliśmy okazję film już oglądać (a nawet zrecenzować TUTAJ), wiemy dokładnie że cała ta aferka jest wielkim szumem tak naprawdę o nic, bo postać Lefou w tym filmie została pokazana tak, że nie powinna dać rady ani nikogo zgorszyć, ani tym bardziej ucieszyć. Nie sposób jednak nie przyznać racji niektórym użytkownikom twittera, którzy zauważają że wzburzenie innych na takowy wątek przedstawiony w Pięknej i Bestii jest lekką hipokryzją. W Pięknej i Bestii, romansie kobiety z... no właśnie. 

Zobacz również: Rosjanie ograniczają, ale nie zakazują wyświetlania Pięknej i Bestii

 

 

W przeciwnym obozie powstał hashtag #BoycottDisney, który nawołuje do całkowitego ignorowania następnych filmów. Niektórzy włączają w to również narazie Bogu ducha winnego Pixara, bowiem wytwórnia ta również jest częścią The Walt Disney Company.

 

Piękna i bestia to fabularna adaptacja klasycznej animacji Disneya. Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię... Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora ....

W filmie udział biorą: Emma Watson jako Bella; Dan Stevens jako Bestia; Luke Evans jako Gaston; Kevin Kline jako Maurice, ekscentryczny i uroczy ojciec Belle; Josh Gad jako Lefou, przyboczny Gastona; Ewan McGregor jako Lumiere; Stanley Tucci jako Maestro Cadenza; Emma Thompson jako Pani Potts i Ian McKellen jako Cogsworth.

Premiera zaplanowana jest na 17 marca 2017 roku. Reżyserem filmu jest Bill Condon (Kinsey, Piąta władza). Za scenariusz odpowiada duet Stephen Chbosky i Evan Spiliotopoulos.

źródło: Twitter / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.