• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Przygoda El Chapo - najpotężniejszego meksykańskiego barona narkotykowego - w styczniu, tego roku dobiegła końca. Szef kartelu Sinaola, znany ze swoich licznych ucieczek przed wymiarem sprawiedliwości, przebywa obecnie w pilnie strzeżonym wiezieniu na terenie USA. Nic więc dziwnego, że teraz, gdy w reszcie nie ma możliwości ucieczki i resztę życia spędzi za kratkami, twórcy filmowi widzą w nim niemały potencjał.

Niedawno informowaliśmy, że El Chapo będzie prawdopodobnie bohaterem kolejnych sezonów Narcos, HISTORY szykuje serial o jego życiu pt. Cartel, a Ridley Scott przygotowuje się do nakręcenia o nim filmu na podstawie książki zatytułowanej The Cartel, autorstwa Don WInslow.

Teraz, The Hollywood Reporter donosi, że wytwórnia Sony Pictures wykupiła prawa do opartej na faktach książki pt. Hounting El Chapo: The Thrilling Inside Story of The American Lawman Who Captures The World's Most-Wanted Drug Lord, autorstwa Cole Merrell i Douglasa Century. Podobno Michael Bay jest na początku listy potencjalnych reżyserów produkcji.

hunting el chapofot. materiały prasowe

Zobacz również: History pracuje nad serialem o El Chapo!

El Chapo na ogromną skalę rozwinął przemyt narkotykowy do Stanów Zjednoczonych. Prowadził go wszelkimi możliwymi sposobami - drogą lotniczą, morską, podziemną, a nawet łodziami podwodnymi. Jego majątek szacowany jest na miliard dolarów, dzięki czemu znalazł się na liście najbogatszych ludzi na świecie. W 2014 roku baron narkotykowy został schwytany przez policję meksykańską. Ponad rok później uciekł z więzienia o zaostrzonym rygorze, tunelem wydrążonym przez jego wspólników. Pół roku później został ponownie schwytany i 19 stycznia 2017 roku przekazany amerykańskim władzom.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia; materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.