• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Portal Indiewire donosi, że projekt, który Terry Gilliam (Teoria wszystkiego, Las Vegas Parano, Brazil) miał w planach od 17 lat, w końcu nabiera prawdziwych kształtów! Na planie filmu pt. The Man Who Killed Don Quixote, padł już pierwszy klaps! Poniżej możecie zobaczyć pierwszy plakat promocyjny filmu.

Film będzie współczesną i satyryczną opowieścią o Tobym, znużonym reżyserze reklam, który przybywa do Hiszpanii na plan zdjęciowy. Po drodze spotyka cygana, który daje mu kopię filmu nakręconego przez studentów - liryczną przeróbkę historii Don Kichota osadzonej w niezwykłej, starej, hiszpańskiej wiosce. Poruszony odkryciem, Toby wyrusza w przedziwną podróż w celu odnalezienia owej wioski, po drodze wplątując się w serię niefortunnych zdarzeń.

the man who killed don quixote plakatfot. materiały prasowe

Zobacz również: Atomic Blonde - zwiastun ostrego filmu akcji z Charlize Theron!

W główną rolę wcieli się Adam Driver (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy), którą pierwotnie miał zagrać Johnny Depp, potem Jack O'Connell i Ewan McGregor. W rolę najsłynniejszego mężczyzny z La Manchy, Miguela de Cervantesa, wcieli się stały bywalec w filmach Gilliama - Jonathan Pryce (Brazil, Bracia Grimm). Tym samym aktor zajmie miejsce Michaela Palina, Roberta Duvalla, Jeana Rocheforta i Johna Hurta, którzy pierwotnie byli wybierani do tej roli.

W obsadzie znajdują się również: Olga Kurylenko (Quantum of Solace), Stellan Skarsgard (Avengers: Czas Ultrona), Joana Ribeiro (Dancin' Days), Eva Basteiro-Bertoli (Czarny chleb) i Rossy de Palma (Julieta).

Scenariusz do filmu przygotował Gilliam i Tony Grisoni (Las Vegas Parano), którzy napisali go już w 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy reżyser rozpoczął prace nad filmem, jednak z licznych przyczyn produkcyjnych musiał przerwać realizację zdjęć. W późniejszych latach Gilliam próbował wskrzesić projekt, jednak bez skutku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.