Obcy: Przymierze – Pierwsze pokazy, entuzjazm i spoilery!

W Austin pierwsi szczęśliwcy mogli zobaczyć niektóre sceny ze zbliżającego się filmu Obcy: Przymierze. Ridley Scott, reżyser filmu zaprezentował je w ramach festiwalu South by Southwest i spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami.

Już pierwsze zwiastuny dały nam do zrozumienia, że nowa odsłona Obcego będzie w starym, dobrym, bardzo mrocznym klimacie. Ci, którzy mieli okazję obejrzeć pierwsze fragmenty filmu na festiwalu przekonali się, że w tych zapowiedziach jest sporo prawdy. W pierwszej z pokazanych scen widzieliśmy statek Przymierze, który dolatuje wraz z załogą na planetę, na której rozgrywa się akcja. Z tego co wiemy scena w bardzo szczegółowy sposób pokazuje nam statek i od początku jesteśmy wprowadzani w odpowiedni klimat. Widzowie mogli też zobaczyć, jak statek zderza się z podłożem planety, co zostało poprzedzone silnymi turbulencjami.

Zaprezentowano też scene niedługo po wylądowaniu, jak załoga dzieli się na dwie ekipy – tą, która zostaje na statku i tą, która rusza zwiezdać planetę. Ta druga szybko jednak przekonuje się ponoć, że świat, na który przybyli, nie jest tak przyjazny. Znów spotykamy charakterystyczną czarną maź, a na statku zaczyna panować chaos, w związku z nieznanymi chorobami. 

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nadchodzącej produkcji:

https://www.youtube.com/watch?v=4luX1xJARIA

Zobacz również: Obcy: Przymierze – tak zbudowano postać Michaela Fassbendera

W ostatniej scenie zobaczyliśmy Michaela Fassbendera, który miał okazję zagrać podobną rolę Dawida w Prometeuszu. Widzowie zobaczyli jak Oram, jeden z członków załogi poznał przeszłość syntetycznego Dawida i dowiedział się, czym ten zajmował się od czasów Prometeusza. Jako naukowiec, który odkrywał nowe gatunki miał własny gabinet, w którym można było spotkać przeróżne, nietypowe istoty. Później Oram trafi do komory pełnych dobrze nam znanych jaj. Z jednego z nich ma wyskoczyć ksenomorf, który go zaatakuje i prawdopodobnie zabije. 

Wiemy też, że ksenomorfy będą różniły się nieco, od tych które znamy ze starszych wersji. Tym razem nie będą „wychodzić” z człowieka przez brzuch, ale rozszarpując plecy. Będą umiały pełzać, będą miały cztery nogi, a ich ataki będą jeszcze bardziej okrutne. Te małe istoty, które mają być rozmiaru niewielkiego psa zaraz po narodzeniu mają od razu siać spustoszenie.

Opis: Ridley Scott filmem Obcy: Przymierze powraca do uniwersum, które zapoczątkował filmem Obcy: 8 pasażer Nostromo. Będzie to druga część z prequelowej trylogii, zapoczątkowanej filmem Prometeusz, która zmierza w kierunku wydarzeń z klasyki kina science-fiction z 1979 roku. Docierając na nieznaną dotąd planetę na drugim końcu galaktyki, załoga statku Przymierze odkrywa świat, który początkowo wydaje się być rajem, a w efekcie jest mrocznym, niebezpiecznym miejscem, zamieszkałym przez androida Davida (Michael Fassbender), jedynego ocalałego z ekspedycji Prometeusza.

Obsada: Michael Fassbender, Katherine Waterson, Billy Crudup, Danny McBride, Demian Bichir, Carmen Ejogo, James Franco, Guy Pearce, Noomi Rapace.

Za reżyserię filmu odpowiada Sir Ridley Scott. Autorami scenariusza są Michael Green, Jack Paglen i John Logan. Premiera filmu Obcy: Przymierze zapowiedziana jest na 19 maja 2017 roku.

Źródło: screenrant.com/ Fotografia wprowadzenia: hofmag.com

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?