• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Lisbeth Salander, kultowa postac i główna bohaterka szeroko uznanej serii kryminałów Millenium autorstwa Stiega Larssona, powróci na duże ekrany w adaptacji powieści Co nas nie zabije. Jest to pierwsza część serii napisana po śmierci Larssona kontynuująca losy głównych bohaterów, lecz napisana przez Davida Lagencrantza. Reżyserem filmu został Fede Alvarez (Nie oddychaj) i jest on także jednym ze scenarzystów wraz z Stevenem Knightem oraz Jayem Basu.

W nowym projekcie nie wystąpi jednak obsada znana z Dziewczyny z tatuażem: Daniel Craig oraz Rooney Mara i w chwili obecnej trwają poszukiwania aktorów do wcielenia się w Lisbeth oraz Mikaela. Zdjęcia do filmu mają ruszyć we wrześniu tego roku, a jego data premiery zaplanowana jest na 5 października 2018 roku.

the girl with the dragon tattooFot. mat. prasowe

Oficjalny opis powieści Co nas nie zabije brzmi następująco: Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

Wcześniejsze książki z serii Millenium najpierw były adaptowane przez szwedzkich twórców i Dziewczyna z tatuażem była angielskojęzycznym remakiem Mężczyżni, którzy nienawidzą kobiet. Tym razem sytuacja wygląda inaczej i Co nas nie zabije od razu zostanie zadaptowane przez amerykańskich twórców. Jego producentami wykonawczymi są Anni Faurbye Fernandez, Line Winther Skyum Funch, Johannes Jensen oraz David Fincher.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.