Data premiery rebootu Dziewczyny z tatuażem ujawniona!

Lisbeth Salander, kultowa postac i główna bohaterka szeroko uznanej serii kryminałów Millenium autorstwa Stiega Larssona, powróci na duże ekrany w adaptacji powieści Co nas nie zabije. Jest to pierwsza część serii napisana po śmierci Larssona kontynuująca losy głównych bohaterów, lecz napisana przez Davida Lagencrantza. Reżyserem filmu został Fede Alvarez (Nie oddychaj) i jest on także jednym ze scenarzystów wraz z Stevenem Knightem oraz Jayem Basu.

W nowym projekcie nie wystąpi jednak obsada znana z Dziewczyny z tatuażem: Daniel Craig oraz Rooney Mara i w chwili obecnej trwają poszukiwania aktorów do wcielenia się w Lisbeth oraz Mikaela. Zdjęcia do filmu mają ruszyć we wrześniu tego roku, a jego data premiery zaplanowana jest na 5 października 2018 roku.

the girl with the dragon tattoo

Oficjalny opis powieści Co nas nie zabije brzmi następująco: Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

Wcześniejsze książki z serii Millenium najpierw były adaptowane przez szwedzkich twórców i Dziewczyna z tatuażem była angielskojęzycznym remakiem Mężczyżni, którzy nienawidzą kobiet. Tym razem sytuacja wygląda inaczej i Co nas nie zabije od razu zostanie zadaptowane przez amerykańskich twórców. Jego producentami wykonawczymi są Anni Faurbye Fernandez, Line Winther Skyum Funch, Johannes Jensen oraz David Fincher.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?