Blade Runner 2049 – wielki powrót Gaffa!

Wszystko wskazuje na to, że w sequelu Blade Runnera zobaczymy Edwarda Jamesa Olmosa, który ponownie wcieli się w Gaffa. Postać odgrywana przez aktora tworzyła małe figurki origami będące kluczowymi obrazami, a także czyniła aluzje do tego, że Rick Deckard jest replikantem. Pojawiały się nawet fanowskie teorie, w których mówiono o Gaff jako replikancie lub podstawie dla wspomnień samego Deckarda. Czy jednak przeczucia miłośników Blade Runnera się sprawdzą? Przekonamy się po obejrzeniu filmu.

Olmos udzielając krótkiego wywiadu dla TheTRENDTalk powiedział też:

„Podpisałem siedmiostronicowy kontrat zawierający klauzulę o nieujawnianiu informacji. Zrobiłem to ja, mój menadżer i wszyscy inni. […] Nie mogę o tym rozmawiać z nikim. Wiecie co? To pierwszy raz, kiedy mogę powiedzieć całemu światu, że owszem, wcielę się w Gaffa w Blade Runnerze 2049”.

Aktora zapytano również o to, jak czuje się grając w kolejnej części filmu:

„Nie chodzi tu o Gaffa, lecz o kogoś, kto zamierza się dowiedzieć tam wielu rzeczy o nas samych. Moja rola będzie podobna do tej w pierwszej części – wystąpiłem wówczas w czterech scenach, a w tym filmie pojawię się tylko w jednej. Jednak, będzie to przejmująca, mała scena”.

Zobacz również: W Łowcy Androidów 2049 zobaczymy oryginalnego Replikanta

Blade Runner 2049

Akcja sequela rozgrywa się kilka dekad po wydarzeniach z pierwowzoru wydanego w 1982. W filmie ponownie zobaczymy Harrisona Forda, który po raz drugi wcieli się w kultowego już bohatera – Ricka Deckarda. Fabuła sequela stworzona przez Hamptona Fanchera i Michaela Greena będzie kontynuować historię zapoczątkowaną przez pierwszego ze wspomnianych scenarzystów oraz Davida Webba Peoplesa, a także opartą na powieści spod pióra Philipa K. Dicka – Czy androidy śnią o elektrycznych owcach.

Obecnie w obsadzie, oprócz Harrisona Forda, znajdują się również: Ryan Gosling, Jared Leto, Robin Wright, Ana de Armas, Hiam Abbass, David Dastmalchian, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Dave Bautista i Barkhad Abdi. Reżyserem kontynuacji jest utalentowany Denis Villeneuve (Sicario, Labirynt). 

Premiera kontynuacji kultowego Sci-Fi zaplanowana jest na 6 października 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / llustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?