Gareth Edwards o kręceniu scen z Darthem Vaderem w Łotrze 1

Gareth Edwards, reżyser Łotra 1. Gwiezdne Wojny – historie, wczoraj w trakcie akcji AMA (Ask Me Anything) na Reddicie przyznał, że miał okazję spełnić swoje największe marzenie z dzieciństwa reżyserując własny film rozgrywający się w odległej galaktyce, a konkretniej w okresie zaprezentowanym w Starej Trylogii. Wśród wielu interesujących pytań zadanych przez fanów, pojawiło się również takie, które odnosiło się do kręcenia sceny z najbardziej znanym czarnym charakterem w popkulturze – Darthem Vaderem. Przy tej okazji, Edwards dodał też kilka słów na temat współpracy z aktorami wcielającymi się w postać Mrocznego Lorda (chodzi o Spencera Wilding lub Daniela Naprousa – przyp. autora):

„Robisz się bardzo nerwowy. Choć masz świadomość tego, że w środku jest aktor, to w momencie założenia przez niego hełmu masz przed sobą Dartha! Może się to wydać dziwne, lecz ciężko jest wówczas powiedzieć mu, by coś zrobił. Nikt nie rozkazuje Vaderowi. Koniecznie trzeba porozmawiać z aktorem zanim założy hełm, bowiem z chwilą, gdy już to zrobi, to wtedy Darth rządzi. Jeśli mu się narazisz, to nie będzie on miał dla ciebie litości”.

Zobacz również: Premiera Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie na Blu-ray i DVD już 26 kwietnia!

Łotr 1

Film Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie został wyreżyserowany przez Garetha Edwardsa. W rolach głównych wystąpili: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Riz Ahmed oraz Jiang Wen i Forest Whitaker. Kathleen Kennedy, Allison Shearmur i Simon Emanuel odpowiadali za produkcję razem z Johnem Knollem i Jasonem McGatlinem jako producenci wykonawczy. Autorami koncepcji scenariusza byli John Knoll i Gary Whitta. Scenariusz został napisany przez Chrisa Weitza i Tony’ego Gilroy’a. Premiera filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 16 grudnia 2016.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Heroic Hollywood

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?