Advertisement

Norweska aktorka o roli młodej księżniczki Leii w Łotrze 1

W filmie Łotr 1, będącym pierwszym projektem z serii antologii Gwiezdnych wojen, mieliśmy okazję ujrzeć efekt pracy osób odpowiedzialnych za efekty specjalne. Rezultatem ich działań było uchwycenie za pomocą techniki performance capture Wielkiego Moffa Tarkina (Peter Cushing) i Leię Organa (Carrie Fisher), tak, jak zostali oni zapamiętani w Klasycznej Trylogii. Norweska aktorka Ingvild Deila (Avengers: Czas Ultrona) wzięła udział w wywiadzie z Jamiem Stangroomem na temat wcielenia się w aldeerańską księżniczkę. Wyraziła ona zaszczyt mogąc uczestniczyć w tej produkcji, jednak jak sama wspomniała jej udział otoczony był do samego końca wielką tajemnicą:

„Była to dosyć nieokreślony casting, w dodatku owiany tajemnicą. Oczekiwania były dosyć sprecyzowane. Miałam nagrać siebie mówiącą cokolwiek przez trzy minuty. Nie miałam zielonego pojęcia o co może chodzić. […] Zdałam sobie sprawę dopiero po otrzymaniu szczegółów dotyczących dwóch scen z Nowej nadziei, w których Leia spotyka Vadera po raz pierwszy oraz przekazuje wiadomość poprzez hologram (słynne „Help me Obi-wan Kenobi, you are my only hope” – przyp. autora). Powiedziałam do siebie „Boże, czy to się dzieje naprawdę? Te włosy związane w kok są duże…” Miałam takie uczesanie. Nim się spostrzegłam, na mojej twarzy znajdowało się mnóstwo kropek, niczym u egzotycznej ryby. Wyglądałam dziwnie”.

Aktorkę zapytano także o to, czy nie żałuję, że jej twarz nie pojawiła się w filmie. Przyznała wtedy, że była zachwycona mogąc być częścią projektu, który okazał się przełomowy w historii efektów specjalnych. Była także szczęśliwa mogąc przeczytać o tym, że przed śmiercią Carrie Fisher pozytywnie wypowiadała się na temat jej roli. Było to, jak sama przyznaje, bardzo istotne bowiem, gdyby Fisher nie zgodziła się na cyfrowe odwzorowanie swojego wizerunku, nie wiadomo czy ona sama, by otrzymała taką szansę. Nagranie sceny z Leią na Tantive IV byłoby więc o wiele bardziej skomplikowane.

Zobacz również: Gareth Edwards o kręceniu scen z Darthem Vaderem w Łotrze 1

Teaser Łotra 1

Film Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie został wyreżyserowany przez Garetha Edwardsa. W rolach głównych wystąpili: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Riz Ahmed oraz Jiang Wen i Forest Whitaker. Kathleen Kennedy, Allison Shearmur i Simon Emanuel odpowiadali za produkcję razem z Johnem Knollem i Jasonem McGatlinem jako producenci wykonawczy. Autorami koncepcji scenariusza byli John Knoll i Gary Whitta. Scenariusz został napisany przez Chrisa Weitza i Tony’ego Gilroy’a. Premiera filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 16 grudnia 2016.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Heroic Hollywood

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?