• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Jednym z najlepszych filmów ubiegłego roku (według daty polskiej premiery można go zaliczać do bieżącego) z pewnością jest Milczenie Wspaniałego Martina Scorsese, haniebnie pominięte w tegorocznym rozdaniu oscarowym (wstyd Akademio!). Pasja oraz zaangażowanie jakie reżyser włożył w tworzenie tego dzieła, czyni je jednym z najlepszych w jego karierze. W nim to Scorsese stawia trudne pytania dotyczące wiary, bezinteresowności oraz kolonializmu. Za granicą film ten miał swoją premierę już w listopadzie, a my nieszczęsni Polacy mieliśmy okazję obejrzeć go dopiero 17 lutego. Już niedługo, bowiem 29 marca w USA Milczenie zadebiutuje na sklepowych półkach w wersjach DVD i Blu-Ray i z tej okazji światło dzienne ujrzał nowy materiał zza kulis produkcji. W nim to gwiazdy filmu, Adam Driver oraz Liam Neeson opowiadają o pracy z Wielkim Reżyserem. Pierwszy wyraził swoją ekscytacje w czasie pracy ze Scorsese,  gdyż wychował się na jego filmach oraz wyraził swój podziw wobec dbałości Martina o szczegóły. Drugi zaś mówi co następuje:

Martin jest wyjątkowym reżyserem, znającym proces wcielania się w postać. Sam przecież jest aktorem i tworzy dla obsady idealne otoczenie, w któym może ona dać z siebie wszystko. 

Zobacz również: Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie - nie zobaczymy usuniętych scen

Oficjalny opis dystrybutora: XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę. 

Obsada dramatu: Andrew Garfield - Ojciec Sebastião Rodrigues, Adam Driver - Ojciec Francisco Garupe, Liam Neeson - Ojciec Cristóvão Ferreira, Tadanobu Asano - Tłumacz, Ciarán Hinds - Ojciec Alessandro Valignano, Issei Ogata - Stary samuraj / Inoue, Shinya Tsukamoto - Mokichi i Yoshi Oida - Ichizo.

Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.