• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook

Wczoraj ogłoszono wstępną date rozpoczęcia prac nad rebootem Dziewczyny z tatuażem, który ma wyreżyserować Fede Alvarez. Jak już wiemy, oparty on będzie na czwartej powieści serii Millenium, ale nienapisanej już przez zmarłego Stiega Larssona, lecz Davida Lagencrantza o tytule Co nas nie zabije. Rozpoczęły się zatem poszukiwania kandydatki do roli głównej bohaterki, hakerki Lisbeth Salander.

Variety donosi, że pod uwagę branę są między innymi Natalie Portman oraz Scarlett Johansson. Tych pań z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Co ciekawe, obie były w gronie kandydatek do owej roli już przed rozpoczęciem prac nad Dziewczyną z tatuażem wraz z Ellen Page, Kristen Stewart, Jennifer Lawrence, Anne Hathaway oraz Emma Watson. David Fincher zdecydował się jednak wybrać mało wówczas znaną Rooney Marę, co przyniosło jej zasłużoną nominację do Oscara. Reżyser miał też wtedy nadzieję, iż powróci ona wraz z Danielem Craigiem w omawianym teraz filmie. Obecny reżyser, Alvarez wyjaśnił na twitterze, że zdecydował się na zmianę głównej obsady, ponieważ, gdyby powtórzył casting Finchera, nie wykonałby połowy reżyserskiej pracy, jaką jest również dobór aktorów. Przypominamy, iż oprócz Rooney Mary w postać Lisbeth wcieliła się również Noomi Rapace w szwedzkeij wersji całej trylogii.

Znalezione obrazy dla zapytania lisbeth salander comparaisonFot. mat. prasowe

Zobacz również: Life - nowy zwiastun filmu Daniela Espinosy!

Oficjalny opis powieści Co nas nie zabije brzmi następująco: Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

Wcześniejsze książki z serii Millenium najpierw były adaptowane przez szwedzkich twórców i Dziewczyna z tatuażem była angielskojęzycznym remakiem Mężczyżni, którzy nienawidzą kobiet. Tym razem sytuacja wygląda inaczej i Co nas nie zabije od razu zostanie zadaptowane przez amerykańskich twórców. Jego producentami wykonawczymi są Anni Faurbye Fernandez, Line Winther Skyum Funch, Johannes Jensen oraz David Fincher. Zdjęcia do filmu mają ruszyć we wrześniu tego roku, a jego data premiery zaplanowana jest wstępnie na 5 października 2018 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Nicko · 8 miesięcy temu
  Żadna z wyżej wymienionych.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Klkson · 8 miesięcy temu
  "Nie wykonałby reżyserskiej pracy" - no to faktycznie, te nazwiska, co się pojawiają, to naprawdę wymagały "wielkiej rezyserskiej" pracy. Same najbardziej znane aktorki, a więc to producenci raczej podsłyają listę rezyserowi, a nie na odwrót :/

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.