Matrix – reboot z Michaelem B. Jordanem w roli głównej?!

Wygląda na to, że kolejny reboot znanej marki jest już w drodze, a przynajmniej tak podaje portal THR. Tym razem chodzi o odświeżoną wersję kultowego Matrixa. Według źródeł, z których korzysta podana strona, wytwórnia Warner Bros. już pracuje nad realizacją rzeczonego filmu science fiction. Zack Penn jest potencjalnym scenarzystą projektu, a Michael B. Jordan miałbym zostać jego główną gwiazdą. Jednakże to na razie tylko wstępne prace i wszystkie początkowe założenia mogą ulec diametralnej zmianie. Pierwowzór nakręcony przez rodzeństwo Wachowskich jest uważany za jedną z najlepszych produkcji science fiction wszech czasów. Film znany jest przede wszystkim z zapierających efektów specjalnych i porywającej wizji świata. Obecnie Wachowscy nie są zaangażowani w projekt.

file.matrix

Zobacz również: Kto wcieli się w Lisbeth Salander w reboocie Dziewczyny z tatuażem?

Oficjalny opis dystrybutora (DVD) pierwszej części trylogii brzmiał następująco: Wrażenie: Świat codzienny jest naszą rzeczywistością. Rzeczywistość: Nasz świat jest złudzeniem, skomplikowanym oszustwem wymyślonym przez obdarzone sztuczną inteligencją potężne maszyny, które przejęły nad nami kontrolę. Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie. Niezapomniane obrazy. Wciskająca w fotel akcja. Keanu Reeves i Laurence Fishburne stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego spod władzy komputerów w filmie Matrix, cyber thrillerze, który oglądać będziesz dziesiątki razy. Wyreżyserowany przez braci Wachowskich (Brudne pieniądze) na podstawie ich własnego scenariusza, pełen efektów, jakich nikt dotąd nie widział, Matrix otwiera nowy rozdział w historii kina. To film, który sprawi, że zapomnisz o świecie, który cię otacza.

Jak już wspomniałem Matrixdoczekał się dwóch kontynuacji – Matrix Reaktywacja w 2003 roku i Matrix Rewolucje, który został wypuszczony do kin po zaledwie sześciu miesiącach od premiery drugiej odsłony spektakularnego widowiska. Warto też wspomnieć, że seria doczekała się animowanego filmu zatytułowanego Animatrix. Produkcja również została wydana w 2003 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?