• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

W połowie maja w polskich kinach wyświetlony zostanie film pt. Gwiazdy przedstawiający wzloty i upadki Jana Banasia, w którego wcieli się Mateusz Kościukiewicz. To historia piłkarza o polsko-niemieckich korzeniach dorastającego na Śląsku, od dzieciństwa pasjonującego się piłkę nożną. Największym rywalem przyszłego zawodnika piłarskiego okazuje się jego oddany kumpel Ginter (w tej roli Sebastian Fabijański). Rywalizacja podwórkowa z czasem przenosi się na murawy stadionów Polonii Bytom i Górnika Zabrze, lecz prawdziwa walka, w dodatku pozbawiona jakichkolwiek reguł, toczyć się będzie o względy Marleny (Karolina Szymczak). Z chwilą, gdy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, główny bohater jest coraz bliżej dołączenia do składu "Orłów Górskiego" i w dodatku zmuszony do podjęcia decyzji, która zaważy na jego udziale w igrzyskach olimpijskich oraz w piłkarskich Mistrzostwach Świata.

Gwiazdy to nie tylko film o piłce nożnej wykorzystującej archiwalne nagrania z meczów, lecz także ciekawie opowiedziana historia miłosna oraz intrygujący portret Polski lat 50., 60. i 70. Obraz wyreżyseruje Jan Kidawa-Błoński. W filmie wystąpią m.in.: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Paweł Deląg, Magdalena Cielecka, Karolina Szymczak, Marian Dziędziela oraz Eryk Lubos, aktor i honorowy akcjonariusz Górnika Zabrze. Producentami obrazu są Jarosław Pachowski (Film Point Group) i Andrzej Serdiukow. Premiera filmu zapowiedziana jest na maj 2017 roku.

Źródło: Wprost, FilmPolski / Ilustracja wprowadzenia: Kino Świat

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.