Maj pod znakiem premiery filmu o Janie Banasiu

W połowie maja w polskich kinach wyświetlony zostanie film pt. Gwiazdy przedstawiający wzloty i upadki Jana Banasia, w którego wcieli się Mateusz Kościukiewicz. To historia piłkarza o polsko-niemieckich korzeniach dorastającego na Śląsku, od dzieciństwa pasjonującego się piłkę nożną. Największym rywalem przyszłego zawodnika piłarskiego okazuje się jego oddany kumpel Ginter (w tej roli Sebastian Fabijański). Rywalizacja podwórkowa z czasem przenosi się na murawy stadionów Polonii Bytom i Górnika Zabrze, lecz prawdziwa walka, w dodatku pozbawiona jakichkolwiek reguł, toczyć się będzie o względy Marleny (Karolina Szymczak). Z chwilą, gdy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, główny bohater jest coraz bliżej dołączenia do składu „Orłów Górskiego” i w dodatku zmuszony do podjęcia decyzji, która zaważy na jego udziale w igrzyskach olimpijskich oraz w piłkarskich Mistrzostwach Świata.


Gwiazdy to nie tylko film o piłce nożnej wykorzystującej archiwalne nagrania z meczów, lecz także ciekawie opowiedziana historia miłosna oraz intrygujący portret Polski lat 50., 60. i 70. Obraz wyreżyseruje Jan Kidawa-Błoński. W filmie wystąpią m.in.: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Paweł Deląg, Magdalena Cielecka, Karolina Szymczak, Marian Dziędziela oraz Eryk Lubos, aktor i honorowy akcjonariusz Górnika Zabrze. Producentami obrazu są Jarosław Pachowski (Film Point Group) i Andrzej Serdiukow. Premiera filmu zapowiedziana jest na maj 2017 roku.

Źródło: Wprost, FilmPolski / Ilustracja wprowadzenia: Kino Świat

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?