Przyszłe filmy z odległej galaktyki bez dobrze znanych postaci

W oczekiwaniu na pojawienie się wydania DVD i Blu-ray filmu Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie, portal ComingSoon.net opublikował fragment wywiadu ze scenarzystą Gary’m Whittą na temat Gwiezdnych wojen i kolejnych obrazów, których fabuła będzie rozgrywać się w tym uniwersum. Postanowiliśmy opublikować fragment rozmowy:

ComingSoon.net: Po obejrzeniu Przebudzenia Mocy zmagałem się z odpowiedzią na pytanie „Czym jest film o Gwiezdnych wojnach?”. Obecnie LucasFilm koncentruje się na wykorzystaniu postaci ze Starej Trylogii, jednocześnie przedstawiając nowych bohaterów oraz własne pomysły. Uważasz, że nadejdzie taki dzień, w którym nie będzie w filmach z tego uniwersum postaci, takich jak Vader, Yoda, Boba Fett czy szturmowcy? Opowieści będące całkowicie czymś nowym i oderwanym od rzeczy, jakie wymyślił George Lucas, jednak wciąż pozostających w duchu tego świata?

Gary Whitta: Zapewne widziałeś, jak wykorzystaliśmy 90 proc. z tego, co dało się wyciągnąć w Łotrze 1. Zobaczyłeś Leię, Gwiazdę Śmierci i Vadera, ponieważ były to elementy związane z tą historią i one tam należą. Nie można wręcz przedstawić tego wątku bez tych postaci. Jednocześnie, 90 proc. tej opowieści to całkowicie nowi bohaterowie. Nowe planety i miejsca, których wcześniej nie było. To film o Gwiezdnych wojnach bez Jedi! Nie ma miecza świetlnego, aż do momentu pojawienia się Vadera pod sam koniec ani też mistycyzymu, za wyjątkiem postaci odgrywanej przez Donniego Yena wprowadzającej zresztą pewną nowość do tego uniwersum. Podoba mnie się to, że staraliśmy się zrobić coś całkowicie nowego. Kolejna część antologii będzie poświęcona Hanowi Solo, skądinąd dość znanej postaci. W LucasFilm chcemy jednak stworzyć świat i przestać opierać się na bohaterach ze Starej Trylogii. Mamy Rey, Finna i Kylo Rena, którzy są całkowicie nowym pokoleniem postaci. Jakikolwiek film z Gwiezdnych wojen zamierzają stworzyć za 10 lub 20 lat, nie sądzę, by opierali się oni na klasycznych postaciach znanych z przeszłości.

CS: Byłoby super móc zobaczyć coś całkowicie nowego, bez nadmiernego bagażu w stylu „Czy Vader powinien zrobić to czy tamto?”

Whitta: Zgadzam się z tym. Mówię oczywiście jako fan. Nie mam niestety pojęcia, jakie mają plany względem tej marki. Dołożyłem małą cegiełkę do tego, jednak mam wrażenie, że nie chcecie opowiadania jednej i tej samej historii cały czas. Chcecie czegoś nowego.

Zobacz również: Star Wars: The Last Jedi – ujawniono trzy niewielkie szczegóły związane z nadchodzącym teaserem!

Teaser

Film Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie został wyreżyserowany przez Garetha Edwardsa. W rolach głównych wystąpili: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Riz Ahmed oraz Jiang Wen i Forest Whitaker. Kathleen Kennedy, Allison Shearmur i Simon Emanuel odpowiadają za produkcję razem z Johnem Knollem i Jasonem McGatlinem jako producentami wykonawczymi. Autorami koncepcji scenariusza byli John Knoll i Gary Whitta. Scenariusz został napisany przez Chrisa Weitza i Tony’ego Gilroy’a. Premiera filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 16 grudnia 2016.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: GamePlay.pl

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?