• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Niedawno otrzymaliśmy informację o planach dotyczących stworzenia kolejnego filmu o Matrixie, na którą wszyscy zareagowali dość pesymistycznie, uważając to za próbę rebootowania serii. Zak Penn, potencjalny scenarzysta filmu, przyznał jednak, że nie zamierza tworzyć na nowo tak kultowej marki. Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze wyjawił prawdziwe intencje dotyczące przyszłego obrazu:

Wszystko co mogę powiedzieć, to to, że nie będziemy mieć do czynienia z REBOOTEM Matrixa. Osoby znające Animatrix i komiksy doskonale to rozumieją. Póki co, nie mogę powiedzieć nic więcej ponad to, że słowa "reboot" i "remake" pojawiły się tylko w jednym z artykułów. Przestańmy odpowiadać na niedokładne newsy. Jeśli miałbym ponownie obsadzić Keanu Reevesa, to niewątpliwie tak bym uczynił. Co natomiast z ponownym wypuszczeniem Matrixa? Nie wprowadzajmy reboota, bo nie stworzymy niczego lepszego. Czy chciałbym zobaczyć więcej opowieści rozgrywających się w tym uniwersum? Tak. Ponieważ to znakomity pomysł na tworzenie kolejnych historii.

Zobacz również: Matrix - reboot z Michaelem B. Jordanem w roli głównej?!

Penn "zaćwierkał" także porównanie jego pomysłu z tym, co studio 20th Century Fox robi z marką X-Men:

Oficjalny opis dystrybutora (DVD) pierwszej części trylogii brzmiał następująco: Wrażenie: Świat codzienny jest naszą rzeczywistością. Rzeczywistość: Nasz świat jest złudzeniem, skomplikowanym oszustwem wymyślonym przez obdarzone sztuczną inteligencją potężne maszyny, które przejęły nad nami kontrolę. Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie. Niezapomniane obrazy. Wciskająca w fotel akcja. Keanu Reeves i Laurence Fishburne stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego spod władzy komputerów w filmie Matrix, cyber thrillerze, który oglądać będziesz dziesiątki razy. Wyreżyserowany przez braci Wachowskich (Brudne pieniądze) na podstawie ich własnego scenariusza, pełen efektów, jakich nikt dotąd nie widział, Matrix otwiera nowy rozdział w historii kina. To film, który sprawi, że zapomnisz o świecie, który cię otacza.

MatrixFot. Materiały prasowe

Jak już wspomniałem Matrixdoczekał się dwóch kontynuacji - Matrix Reaktywacja w 2003 roku i Matrix Rewolucje, który został wypuszczony do kin po zaledwie sześciu miesiącach od premiery drugiej odsłony spektakularnego widowiska. Warto też wspomnieć, że seria doczekała się animowanego filmu zatytułowanego Animatrix. Produkcja również została wydana w 2003 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Gazeta Wyborcza

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.