Obcy: Przymierze – co z postacią dr. Shaw? Sir Ridley Scott zapowiada następną trylogię!

Reżyser-Legenda, Sir Ridley Scott potwierdził, że w Prometeuszy wystąpi Noomi Rapace. Dodatkowo twórca zdradził tytuł kolejnego filmu o Obcym i zapowiedział, że seria otwrzyma w przyszłości kolejną trylogię filmów.

W wywiadzie podczas festiwalu SXSW, który miał miejsce w zeszły weekend, reżyser wypowiedział się o swoim najnowszym filmie:

To początek odpowiedzi na to kto i dlaczego. To film zdecydowanie bardziej inteligentny i ma w sobie więcej horroru. Chcieliśmy w filmie zadać bardzo interesujące pytanie, odnośnie stanowiska sztucznej inteligencji przeciwko ludzkości. Jest tu dużo odniesień do tego, jak Roy Betty był traktowany w Łowcy Androidów. A tu mamy Davida. Stworzyliśmy tu postać obywatela drugiego sortu, nawet jeśli dla niektórych wydaje się on być kimś lepszym. Naturalną dla nas rzeczą było to, żeby pod koniec Prometeusza zostawić przy życiu jakieś postaci, a nie zabijać wszystkich. A Przymierze odpowie Wam na pytanie, dlaczego właśnie te postaci i w ogóle dlaczego zostały przy życiu.

Scott potwierdził tym samym, że Dr. Elizabeth Show (Noomi Rapace) i android David (Michael Fassbender) pojawią się w jego nowym filmie.

Tak, w pewnym sensie tak. Nie można nazwać tego pełną rolą, ale odczujecie jej obecność. Ona była w pełni powiązana z postacią Davida, którym przez moment nawet się opiekowała.

Reżyser potwierdził, że powstaje już scenariusz do kolejnej części. Dodatkowo odpowiadając na pytanie o dalsze losy serii, zdradził też potencjalny tytuł kontynuacji.

Mamy Prometeusza, Odrodzenie, a potem Awakening (Przebudzenie – przyp. red.) i te filmy będą ze sobą w pełni zintegrowane.

Jednocześnie Scott potwierdził, iż powstaną kolejne trzy filmy, które stworzą następną trylogię.

Jeśli Odrodzenie odniesie sukces i jego kontynuacja też, to zdecydowanie dostaniecie kolejne trzy filmy.

Odnosząc się do Obcego: Przymierze, jego sukces jest raczej pewnikiem, bowiem Ridley Scott skutecznie wraca w nim do opowieści przeznaczonej dla osób dorosłych, która jest krwawa i przerażająca, tak jak pierwsze części tej serii.

Alien Covenant Bloody Scene

Opis: Ridley Scott filmem Obcy: Przymierze powraca do uniwersum, które zapoczątkował filmem Obcy: 8 pasażer Nostromo. Będzie to druga część z prequelowej trylogii, zapoczątkowanej filmem Prometeusz, która zmierza w kierunku wydarzeń z klasyki kina science-fiction z 1979 roku. Docierając na nieznaną dotąd planetę na drugim końcu galaktyki, załoga statku Przymierze odkrywa świat, który początkowo wydaje się być rajem, a w efekcie jest mrocznym, niebezpiecznym miejscem, zamieszkałym przez androida Davida (Michael Fassbender), jedynego ocalałego z ekspedycji Prometeusza.

Obsada: Michael Fassbender, Katherine Waterson, Billy Crudup, Danny McBride, Demian Bichir, Carmen Ejogo, James Franco, Guy Pearce, Noomi Rapace.

Za reżyserię filmu odpowiada Sir Ridley Scott. Autorami scenariusza są Michael Green, Jack Paglen i John Logan. Premiera filmu Obcy: Przymierze zapowiedziana jest na 19 maja 2017 roku.

Źródło: Fandango / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?