• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Nowe dzieło wytwórni Walt Disney Pictures, a mowa tutaj oczywiście o Pięknej i Bestii, zagarnęło zachwycającą sumkę na terenie samej Ameryki Północnej wynoszącą 170 milionów dolarów! Mamy więc siódmy największy debiut wszech czasów, jak również pobity rekord otwarcia dla miesiąca marzec. Piękna i Bestia zrzuciła z piedestału niekrojący jak dotąd obraz pt. Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (166 milionów dolarów). Poza tym to także najlepsze otwarcie wszech czasów dla filmu z kategorią wiekową PG, najwyższa premiera krajowa dla produkcji live-action spod ręki Disneya, jak również siódma pozycja, która przekroczyła próg 150 milionów dolarów autorstwa rzeczonego przed momentem giganta.

Warto tutaj wspomnieć, że poza gracami Ameryki Północnej film zarobił aż 180 milionów dolarów. Globalne otwarcie produkcji wyniosło więc 350 milionów dolarów, co plasuje Piękną i Bestię na drugim miejscu w rankingu najlepszy marcowy debiut na arenie międzynawowej (bez i z Ameryką Północną).

Dodatkowo również w kinach IMAX Piękna i Bestia pobiła kolejny rekord, zgarniając 21 milionów dolarów - 12.5 miliona dolarów z kompleksów umiejscowionych na terenie Ameryki Północnej oraz 8.5 miliona dolarów z obiektów znajdujących się poza jej granicami.

beautybeast0005Fot. materiały prasowe

Zobacz również: Piękna i Bestia - recenzja disnejowskiej adaptacji kultowej baśni!

Piękna i Bestia to kolejny film live-action z rąk wytwórni Disney, która od dłuższego czasu zajmuje się przenoszeniem na srebrne ekrany swoich klasycznych bajek w wersjach aktorskich. Przykładami mogą być Kopciuszek czy Księga Dżungli - oba projekty zyskały niemały rozgłos, a także uznanie zarówno widzów, jak i krytyków.

Opis adaptacji: Piękna i Bestia przestawi fantastyczną podróż Belle, błyskotliwej, uroczej i niezależnej młodej kobiety, która zostaje więźniem pewnego przerażającego potwora w ogromnym zamczysku. Pomimo jej początkowych leków, bohaterka zaprzyjaźnia się z zaczarowaną służbą posiadłości i uczy się patrzeć poza pozory, mianowicie odkrywa prawdziwego eleganckiego księcia skrywającego się w ohydnej z zewnątrz bestii.

Obsada widowiska: Emma Watson - Belle, Dan Stevens - Bestia, Luke Evans - Gaston, Kevin Kline - Maurice, Josh Gad - Lefou, Ewan McGregor - Lumiere, Stanley Tucci - Maestro Cadenza, Ian McKellen - Cogsworth i Emma Thompson - Mrs. Potts.

beauty1Fot. materiały prasowe

Piękna i Bestia czaruje polskich widzów w kinach już od 17 marca 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia - materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.