Advertisement
Advertisementpixel

Power Rangers – jeden z tytułowych Wojowników Mocy homoseksualistą!

UWAGA! POTENCJALNE SPOILERY NA TEMAT WIDOWISKA!

Power Rangers pojawią się w polskich kinach już niebawem, ponieważ w najbliższy piątek. Pierwsze recenzje dotyczące rebootu popularnego serialu dla nastolatków są podzielone, co z pewnością nie skreśla szans omawianego działa na odniesienie sukcesu czy przypadnięcie do gustu sympatykom serii. Jednakże niedawno trafiła do sieci zaskakująca nowina, mianowicie widzowie w omawianej produkcji zobaczą na własne oczy pierwszą, otwarcie homoseksualną postać w widowisku opartym na superbohaterach.

Kto jest tą tajemniczą personą? Jedna z głównych bohaterek obrazu, czyli Trini Kwan – Żółta Wojowniczka odgrywana przez piosenkarkę Becky G. Rzeczona postać ujawnia w drugim akcie Power Rangers, że jest homoseksualistką. Do wyznania dochodzi w momencie, gdy jeden z protagonistów zakłada, iż Trini ma problemy z chłopakami, a potem uświadamia sobie, że to raczej problemy z dziewczynami.

Dla Trini… ona naprawdę dużo rozmyśla nad tym, kim właściwie jest.

Powiedział portalowi The Hollywood Reporter reżyser Power Rangers, czyli Dean Israelite.

Ona jeszcze do tego nie doszła… Według mnie to, co jest najważniejsze w tej scenie, jak również stanowi motor napędzający dalszą część filmu, zawarte zostało w prostym zdaniu: W porządku. Taka wymowa płynie z filmu. Zatem wszystkie dzieciaki będą musiały same sobie odpowiedzieć na pytanie, kim są i znaleźć swoją paczkę przyjaciół.

Warto tutaj dodać, że otwarcie homoseksualny aktor David Yost, który wcielał się w Niebieskiego Wojownika w telewizyjnym serialu zatytułowanym Power Rangers, musiał odejść z projektu z powodu prześladowań związanych z jego orientacją seksualną.

Oni naprawdę wyszli wszystkim naprzeciw.

Powiedział Yost w odniesieniu do podejścia twórców na temat homoseksualizmu w omawianym widowisku.

Sądzę, że wielu ludzi ze społeczności LGBT będzie ogromnie podekscytowanych takim podejściem twórców Power Rangers.

W pierwowzorze Żółta Wojowniczka zagrana przez Thuy Trang była postacią heteroseksualną.

Promo 36

Zobacz również: Ewan McGregor o możliwym powrocie do roli Obi-Wana Kenobiego!

Opis dystrybutora filmu: Power Rangers wytwórni Saban podąża śladami pięciu zwyczajnych licealistów, którzy muszą stać się kimś niezwykle wyjątkowym, kiedy uświadamiają sobie, że ich małe miasteczko Angel Grove – a także cały świat – staje na skraju zniszczenia za sprawą zagrożenia w postaci obcej cywilizacji. Wybrani przez los, młodzi bohaterowie szybko dochodzą do wniosku, że są jedynymi osobami, które mogą uratować ludzkość przed zagładą. Jednakże, aby podołać temu zadaniu, wpierw będą musieli się zmierzyć z własnymi problemami życia codziennego oraz  utworzyć zgraną grupę Power Rangers, zanim będzie za późno.

W obsadzie filmu Power Rangers znajdują się następujące gwiazdy: Elizabeth Banks (Rita Repulsa) Becky G (Trini), RJ Cyler (Billy), Naomi Scott (Kimberly), Ludi Lin (Zack), Dacre Montgomery (Jason), Bryan Cranston (Zordon) i Bill Hader (Alpha 5). Z kolei reżyserią obrazu zajął Dean Israelite (Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj), który kręcił młodzieżowe widowisko na podstawie scenariusza autorstwa Johna Gatinsa (Kong: Skull IslandGiganci ze stali), Burka Sharplessa & Matta Sazama (Dracula Historia Nieznana), Zacka Stentza & Ashleya Millera (X-Men: Pierwsza klasaThor) oraz Maxa Landisa (Kronika). Producentami Power Rangers są: Haim Saban, Brian Casentini, Wyck Godfrey i Marty Bowen.

c6p6wgvwmaavvut jpg large

Power Rangers pojawią się w polskich kinach już 24 marca 2017 roku.

Źródło: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?