• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Najnowszy film z King Kongiem rozpoczyna się w trakcie drugiej Wojny Światowej pojedynkiem żołnierza amerykańskiego z japońskim i kończy nadejściem tytułowego bohatera. Jest to oczywiście emocjonująca i sensowna sekwencja, do której zarówno krytycy jak i widzowie nie mają zastrzeżeń. Aczkolwiek pierwotny koncept zakładał coś zupełnie innego. Reżyser Jordan Vogt-Roberts opowiedział o tym, jak początkowo planował rozpocząć swój film.

Przedstawiłem im pomysł, a oni odparli, że chyba mi odbiło i nie ma szans. Też chciałem rozpocząć w trakcie drugiej Wojny Światowej. Na plaży rozbiłby się całe oddziały. Rozpoczeli by strzelać do siebie i wtedy niespodziewanie z dżungli wyskoczyła by wielka małpa (wyglądająca niczym Kong z filmu Petera Jacksona). Żołnierze by ją po prostu zabili. Na śmierć. Widz by siedział i się zastanawiał - "hej, czy oni właśnie zabili King Konga, bohatera tego filmu?" Wtedy oglądający usłyszeliby ryk i zobaczyli o wiele większą kreaturę - prawdziwego King Konga. W ten szalony sposób chciałem wysłać wiadomość, że to nie jest taki film o King Kongu, jaki już widzieliście. Studio jednak powiedziało, że nie ma szans.

kong wyspa czaszki, rezyser

Zobacz również: recenzja Kong: Wyspa Czaszki!

Trudno się dziwić, że producenci byli negatywnie nastawieni do takiego otwarcia, gdyż wydaje się to dość bezpośredni diss nie tylko na film z 2005 roku, ale również oryginał, który także miał mniejszą i bardziej gorylowatą małpę niż Kong: Wyspa Czaszki. A co wy o tym sądzicie? Czy chcielibyście takiego początku?

źródło: geektyrant.com / ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.