• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Według portalu The Hollywood Reporter Robert Downey Jr. (Avengers, Iron Man, Sherlock Holmes) zgodził się zostać gwiazdą filmu The Voyage of Doctor Dolittle, który będzie realizowany dla wytwórni Universal Pictures. Czyżbyśmy mieli być świadkami kolejnej udanej serii z rzeczonym aktorem? Czas pokaże...

Familijna przygoda oparta na postaci lekarza umiejącego rozmawiać ze zwierzętami, który pochodzi z wydawanej w latach 20 XX wieku serii książek dla dzieci spod pióra Hugh Loftinga, zostanie wyreżyserowana przez Stephena Gaghana (Syriana, Gold). Twórca nakręci produkcję, wykorzystując do tego scenariusz własnego autorstwa. Warto tutaj dodać, że reżyser filmu sporządził go na podstawie wcześniejszego tekstu spod pióra Toma Shepherda.

571207 1.1Fot. Marvel

Zobacz również: Midnight, Texas - nowy serial na podstawie książek Charlaine Harris. Zobacz zwiastun

Źródłowy materiał został już wykorzystany w 1967 roku do realizacji kosztowej musicalowej porażki zatytułowanej Doktor Dolittle, gdzie główną rolę grał Rex Harrison. Następnie widzowie doczekali się luźnej adaptacji powieściowej serii w postaci Dr Dolittle'a i jego kontynuacji - premiery miały miejsce odpowiednio w 1998 i 2001 roku. Gwiazdą obu filmów został utalentowany komik - Eddie Murphy.

Wytwórnia Universal wygrała prawa do nakręcenia obrazu The Voyage of Doctor Dolittle po gorącej wojnie licencyjnej z innymi studiami, która miała miejsce w zeszłym tygodniu. Joe Roth i Jeff Kirschenbaum zajmą się produkcją filmu dla Roth / Kirschenbaum Films, razem z Susan Downey pracującą z rozkazu Team Downey.

Z kolei wspomnianego na początku aktora widzowie będą mogli niebawem podziwiać ponownie w roli ikonicznego Tony'ego Starka / Iron Mana w nadchodzącym wielkimi krokami dziele wytwórni Marvel Studios oraz Sony, a mowa tutaj o Spider-Man: Homecoming. Nie powinniśmy zapominać również o Avengers: Infinity War, jak także jego sequelu.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia - Getty Images

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.