• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Dotychczasowe próby przeniesienia przez twórców z Hollywood popularnych mang czy anime nie zakończyły się zbyt dobrze. Wszystko to ma zmienić się, dzięki filmowi Ghost in the Shell, który zdaniem Takeshiego Kitano - odtwórcy roli Daisuke Aramakiego - ma przełamać złą passę wywołaną wcześniejszymi adaptacjami. Na pokazie premierowym filmu, który odbył się w Tokio, japoński aktor udzielił krótkiego wywiadu Cinema Today:

"Wcześniej mieliśmy okazję widzieć wiele filmów aktorskich będących adaptacjami, którym nie udało się oddać klimatu pierwowzoru. Co więcej, były też poddane bardzo surowej krytyce. Tym razem fani, którzy wychowali się na mandze i anime stwierdzili, że film jest świetny. [...] Wierny i świeży, moim zdaniem to pierwsza udana adaptacja japońskiej mangi. Według niektórych osób, jedyną wadą tego obrazu jest Aramaki".

Kitano wyraził również zadowolenie z możliwości połączenia akcji rodem z Hollywood z japońskim stylem narracji:

"Żądałem (od reżysera), by w filmie Aramaki mówił w języku japońskim. Ponieważ opieramy się na japońskim anime. Byłem też zadowolony mogąc dołączyć do obsady tego filmu opartego na materiale wywodzącego się z Japonii. Od strony technologii wręcz oczarowany Hollywoodem".

Zobacz również: Ghost in the Shell - plakat Kuze; Johansson tańcząca w wodzie; narodziny Major oraz wizja filmu oczami Sandersa!

Opis dystrybutora: Film Ghost in the Shell bazuje na międzynarodowym sukcesie marki science fiction pod tym samym tytułem. Major (Scarlett Johansson), jedyna na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota, przeznaczona do zadań specjalnych, stoi na czele elitarnej jednostki Section 9. Jednostka została powołana do zwalczania najgroźniejszych kryminalistów i ekstremistów. Teraz czeka ją zadanie specjalne – stawienie czoła wrogowi, którego jedynym celem jest zniszczenie rozwoju i osiągnięć cyber-technologii Hanka Robotic.

Obsada widowiska: Scarlett Johansson - Major, Michael Pitt - Kuze, Pilou Asbæk - Batou, Takeshi Kitano - Daisuke Aramaki, Christopher Obi - Ambasador Kiyoshi, Joseph Naufahu - Komendant policji Johns i Juliette Binoche - Dr Ouelet.

Plakat filmuFot. Materiały prasowe

Reżyserem produkcji jest Rupert Sanders (Królewna Śnieżka i Łowca). Twórca nakręcił obraz na podstawie scenariusza autorstwa Jamiego Mossa i Jonathana Hermana. Polska premiera Ghost in the Shell już niebawem, a dokładniej rzecz ujmując, 31 marca 2017 roku.

Źródło: ComicBook / Ilustracja wprowadzenia: ComicBook

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.