Łotr 1 – planowano inne zakończenie z udziałem Dartha Vadera!

Coraz więcej wiadomo nad alternatywnymi zakończeniami w Łotrze 1 czy pierwotnymi wersjami scenariusza, w których głównych bohaterów filmu miał czekać zdecydowanie odmienny los. Okazuje się, że inaczej miała też wyglądać scena z udziałem Dartha Vadera, w której dochodzi do masakry żołnierzy Rebelii. Mroczny Lord miał otrzymać bardziej subtelną rolę, a dyrektor Orson Krennic zostaje w tej wersji scenariusza uratowany przed wystrzałem z Gwiazdy Śmierci przez siły imperialne odzyskujące artefakty ze Scarif. Gdy postać, w którą wcielił się Ben Mendelsohn, zaczyna czuć się dostatecznie pewnie okazuje się, że zawiódł on Dartha Vadera, w wyniku czego zostaje uduszony przy użyciu Mocy.

https://www.youtube.com/watch?v=5yUnCLgH0LM

Zobacz również: Premiera Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie na Blu-ray i DVD już 26 kwietnia!

Gary Whitta, twórca poprzedniej wersji scenariusza, przyznał, że zakończenie zmieniono, aby uniknąć zbędnego wydłużania filmu. Spośród jego pomysłów uwzględniono rozmowę Krennica z Darthem Vaderem na Mustafarze, a masakra dokonana przez Mrocznego Lorda, choć nie była jego pomysłem to od jakiegoś czasu była brana pod uwagę:

Atak szału, w którym Vader morduje wszystkich nie był moim pomysłem. To dodano nieco później. Miałem w głowie obraz Mrocznego Lorda zabijającego wszystkich żołnierzy Rebelii, lecz nie uwzględniałem tego w scenariuszu. Był to zamiar, który pozostał we mnie po odejściu, a oni uznali to za dobre zakończenie opowieści. Jest to moja ulubiona rzecz w całym filmie.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Heroic Hollywood

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?