Łotr 1 – nowa planeta w filmie zawdzięcza swą nazwę Starbucksowi!

Planeta Scarif z Łotra 1 – miejsce, gdzie przechowywane były plany Gwiazdy Śmierci oraz inne tajne projekty Galaktycznego Imperium – zawdzięcza swoją nazwę bariście ze Starbucks. Całą sytuację w wywiadzie dla CNN opisał reżyser Gareth Edwards, który odwiedził lokal, by kupić kawę:

„Jako reżyser filmu miewasz pewne sytuacje jak: ‚Chcę, by moja nazwa znalazło się tam’. Jednak nie miałem pojęcia, w jaki sposób się do tego zabrać. Gary (Whitta, autor pierwszej wersji scenariusza – przyp. autora) zapisywał coś i wymyślał mnóstwo określeń. W pewnym momencie powiedział: ‚Twoja kolej, aby coś zaproponować, Gareth’. Ja natomiast popatrzyłem na niego i odpowiedziałem: ‚OK, to duża sprawa. Muszę wybrać właściwą nazwę’. Wtedy też zwróciłem się do niego: ‚Co chcesz bym nazwał?’. A on odpowiedział: ‚Planetę na samym końcu’. To był trzeci akt filmu, więc chwilę musiałem się zastanowić: ‚OK, daj mi chwilę do namysłu’. […] Poszedłem wtedy po kawę do Starbucks, cały czas zastanawiając się nad tym problemem. Pod sam koniec, gdy miałem otrzymać swój napój, zapytano mnie o imię i musiałem powiedzieć: ‚Gareth’, ale oni usłyszeli ‚Scarif’. Wiedziałem wtedy, że to brzmi jak Gwiezdne wojny. Wróciłem do Gary’ego i powiedziałem mu: ‚To będzie Scarif’.”

Zobacz również: Łotr 1 – planowano inne zakończenie z udziałem Dartha Vadera!

Teaser

Film Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie został wyreżyserowany przez Garetha Edwardsa. W rolach głównych wystąpili: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Riz Ahmed oraz Jiang Wen i Forest Whitaker. Kathleen Kennedy, Allison Shearmur i Simon Emanuel odpowiadali za produkcję razem z Johnem Knollem i Jasonem McGatlinem jako producenci wykonawczy. Autorami koncepcji scenariusza byli John Knoll i Gary Whitta. Scenariusz został napisany przez Chrisa Weitza i Tony’ego Gilroy’a. Premiera filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 16 grudnia 2016.

Źródło: Independent / Ilustracja wprowadzenia: Independent

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?