• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Wytwórnia The Orchard otrzymała prawa do dystrybucji filmu The Young Karl Marx wyreżyserowanego przez Raoul Peck, który był nominowany do Oskara za Nie jestem twoim murzynem. Peck napisał także współtworzył scenariusz i wyprodukował obraz razem z Nicolasem Blancem, Remim Grelletym i Robertem Guediguianem. Zagrali w nim: August Diehl, Stefan Konarske i Vicky Krieps.

The Young Karl Marx to historia początków międzynarodowgo ruchu socjalistycznego, powstania Związku Komunistów i Manifestu komunistycznego podpisanego przez Karola Marksa (Diehl) oraz Fryderyka Engelsa (Konarski). To także portrt dwóch młodych i żywiołowych mężczyzn, wspieranych przez żonę Marksa imieniem Jenny (Krieps), wierzących w wizję społeczeństwa i rewolucyjną siłę, którą reprezentują tłamszeni oraz wykorzystywani ludzie.

Reżyser tak wypowiadał się o swoim filmie:

Spoglądając kilka lat wstecz, gdy świat zmagał się z kolejnym kryzysem finansowym, poczułem, że zmuszony jestem powrócić do podstaw. Tutaj otrzymujemy analizę drapieżnego społeczeństwa kapitalistycznego, przez pryzmat trojga młodych europejczyków pochodzących z bogatych rodzin (Karol, Fryderyk i Jenny), którzy chcą zmienić świat pełen nierówności. Ostatecznie im się to udaje, jednak nie w sposób, jaki pragnęli. Jestem zachwycony mogąc pracować z The Orchard i dostarczyć ten film publiczności amerykańskiej jeszcze w tym roku.

KarlMarxPosterFot. Materiały prasowe

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Films Distribution

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.