• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

WIOSNA FILMÓW rusza już 2. kwietnia. W ciągu ośmiu dni, widzowie zobaczą obrazy nagradzane i wyróżniane na najważniejszych światowych festiwalach filmowych w ostatnim czasie. Pokazy odbywać się będą w warszawskim kinie PRAHA, bilet na każdy seans to koszt tylko 10 złotych. 

wiosna filmow 23 baner

W trakcie festiwalu zostanie wyświetlonych ponad 60 produkcji w ośmiu pasmach tematycznych, spośród których połowa pokazana będzie przedpremierowo lub pierwszy raz w Polsce. Widzowie zobaczą tegoroczne filmy oscarowe, obrazy nagrodzone na ostatnim festiwalu w Berlinie, Wenecji czy Locarno, a także te, które zdobyły największe uznanie publiczności.

 
Każdy z ważniejszych festiwali filmowych ma swój charakterystyczny profil doboru filmów do głównych konkursów i poszczególnych sekcji programowych. WIOSNA FILMÓW jest platformą umożliwiającą widzom obejrzenie i samodzielną ocenę obrazów święcących triumfy na najważniejszych festiwalach na całym świecie. A zatem uczestnictwo w tym, co wyznacza trendy w kinie mniej komercyjnym. To swoisty crème de la crème światowej artystycznej kinematografii – mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor festiwalu. – Dzięki prezentacji obrazów docenionych przez jury, dziennikarzy czy publiczność, stwarzamy widzom możliwość pełnego współuczestniczenia w najważniejszych filmowych wydarzeniach.


Filmem otwarcia WIOSNY FILMÓW będzie „Frantz", najnowszy obraz Françoisa Ozona, twórcy między innymi takich dzieł jak „Basen" czy „8 kobiet". Tytuł nominowany był aż w 11 kategoriach do tegorocznych Cezarów. Zdobył nagrodę dla najlepszej młodej aktorki na ostatnim festiwalu w Wenecji. Pokaz na WIOŚNIE FILMÓW będzie jego polską premierą.

Wśród tytułów prezentowanych na festiwalu znajdą się również zdobywcy Oscarów „Klient" , „Moonlight", „La la land", a także „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", „Jackie", „Mężczyzna imieniem Ove", „Aquarius".  Odbędą się również pokazy premierowe filmów z ostatniego MFF w Berlinie.  
 
W trakcie festiwalu planowane są również spotkania z twórcami. Głównym gościem WIOSNY FILMÓW będzie zdobywczyni Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale - Ildikó Enyedi. Pokaz jej filmu „Dusza i ciało" (On body and soul) na festiwalu będzie polską premierą. Spotkanie oraz pokaz planowane są na 7 kwietnia.

 
W programie WIOSNY FILMÓW największy nacisk kładziemy na wartościowe kino, nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach. Dlatego co roku pokazujemy filmy z najważniejszych festiwali takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Karlowe Wary czy Locarno, a także te wskazane przez Europejską Akademię Filmową i Amerykańską Akademię Filmową" - mówi Michał Myśliński, dyrektor programowy i główny selekcjoner WIOSNY FILMÓW. - „Program uzupełniony zostanie także perełkami z mniejszych imprez, m.in. z Cottbus, Toronto, Mannheim, Rzymu czy Salonik.

W tym roku organizatorzy festiwalu wspólnie z VoD.pl przygotowali także niespodziankę dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się w warszawskim kinie PRAHA. W trakcie WIOSNY FILMÓW, na platformie będzie można zobaczyć wybrane obrazy z festiwalu. Wszystkie filmy dostępne online podczas tegorocznej edycji festiwalu, znajdą się w specjalnej zakładce w serwisie VoD.pl.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

23. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW odbędzie się w warszawskim kinie PRAHA, w dniach od 2 do 9 kwietnia 2017 r.
Cena biletu na jeden seans wynosi 10 złotych.

Przedsprzedaż biletów na pokazy festiwalowe rozpocznie się 27 marca 2017 r. Bilety będzie można kupić tylko w kasach kina PRAHA. Festiwal nie prowadzi sprzedaży internetowej.

Szczegółowy program projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących, dostępny będzie na stronach internetowych oraz w kinie PRAHA od 27 marca 2017.

wiosna filmow 23

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe (fot. Carole Bethuel)

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.