• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Co prawda nie widzieliśmy go jeszcze w najnowszym zwiastunie, ale zgódnie z doniesieniami, głównym antagonistą epickiego komiksowego widowiska DC ma być złoczyńca o pseudonimie Steppenwolf. Jego rolę odgrywa aktor Ciaran Hinds, znany z takich filmów jak Kobieta w czerni, Ghost Rider 2 czy ostatnio The Hope Rooms, gdzie grał u boku Agnieszki Grochowskiej. W niedawnym wywiadzie sam zainteresowany przyznał, iż wszedł w krąg zainteresowania Zacka Snydera zapewne przez obraz fantasy Excalibur z 1981 roku. Tam właśnie Hinds debiutował w kinie, u boku między innymi Patricka Stewarta i Liama Neesona. Reżyser Justice League natomiast należy do wielkich zwolenników tego klasyka i oddał mu hołd już w swoim poprzednim arcydziele - Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Właśnie finał z Excalibura zainspirował rozwiązanie pojedynku Superman kontra Doomsday, o czym świadczy uderzające podobieństwo.

Steppenwolf, dc comics, ciaran hinds

Niezależnie jednak od tego, jak Hinds został wypatrzony, wiele osób mogło być zdziwione jego wyborem. Aktor ma już 64 lata, a Steppenwolf to napakowany, kosmiczny wojownik, który w pojedynke ma stawić czoła kilku ziemskim herosom. Podobnie jednak jak to miało miejsce z Doomsdayem, Steppenwolf zostanie w całości wyrenderowany w komputerze, a Ciaran Hinds jedynie nagra jego ruchy w technice motion-capture, które później posłużą animatorom za wzór. Tę samą technikę używano przy tworzeniu orków w filmie Warcraft: Początek. Aktor sesje nagraniowe ma już za sobą i noszenie obcisłego kostiumu z przypiętymi sensorami wspomina jako dość krępujące. Pomocą w okiełznaniu nowej technologii służył jednak stary przyjaciel Hindsa, Liam Neeson, który działał w tym samym workflow przy Siedem minut po północy, gdzie to wcielił się w wielkie drzewo. Jak żartuje odtwórca Steppenwolfa, w tamtym filmie mieli jednak bardziej eleganckie kostiumy. Na podsumowanie swoich rozważań Hinds uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział nieco, jakiego typu postaci można się spodziewać po jego najnowszej kreacji.

[Steppenwolf] jest stary, zmęczony i wciąż próbuje się wyzwolić spod panowania Darkseida, ale musi jednak stać grzecznie w szeregu, żeby dostawać szansy podbijania kolejnych światów.

Zobacz również: kapitalny zwiastun mistrzowsko zapowiadającego się widowiska Justice League!

źródło: independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: marcbrenner.co.uk

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.