• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Zo okazji trwającego się właśnie Cinemaconu w Las Vegas, Christopher Nolan postanowił podzielić się z zebranymi fragmentem z jego nadchodzącego wojennego filmu, Dunkierka. Jak już zainteresowani w temacie produkcji wiedzą, wydarzenia, które ujrzymy na ekranach już niedługo, mają być ukazane z trzech perspektyw. I własnie zalążek tego pomysłu mieli okazję zobaczyć widzowie z Las Vegas. Najpierw pokazano dwóch młodych żołnierzy próbujących eskortować rannego kopmana przez zatłoczony most, a następnie granego przez Toma Hardy'ego pilota myśliwca walczącego w powietrzu. W tym samym czasie, bohater, w którego wciela się Mark Rylance, płynie łódką ku wypełnionemu żołnierzami okrętowi. Napięcie niesamowicie podkręca tykający dzwięk aż do kulminacyjnego momentu. Dziennikarze The Hollywood Reporter stwierdzili, że materiał został przyjęty niebywale entuzjastycznie najgłośniejszymi jak dotąd owacjami na stojąco. 

Oprócz pokazania fragmentu Dunkierki, Nolan powiedział co nieco o swoim najnowszym dziele:

Wydarzenia z Dunkierki są głeboko zakorzenione w DNA każdego Brytyjczyka. Pomysł ukazania na wielkim ekranie tych pełnych paradoksu sytuacji od zawsze był bliski mojemu sercu, lecz wcześniej nie byłem na to gotowy. Chciałem zaprezentować tę historię w jak najbardziej ekspresywny sposób i porwać widzów na tę plażę. 

Wygląda więc na to, że Christopher Nolan po raz kolejny pokaże, że do ukazania intensywnych scen oraz zaszokowania widzów wcale nie jest mu potrzebna kategoria R oraz tryskająca na prawo i lewo wśród rozszarpanych kończyn, krew. Trzeba zatem być dobrej myśli, bo być może zapowiada nam się jeden z lepszych wojennych filmów ostatnich lat!

Zobacz również: IT - pierwszy zwiastun nowej ekranizacji powieści Stephena Kinga!

Obsada produkcji Dunkierka wytwórni Warner Bros. Pictures, którą Nolan nakręcił na podstawie własnego, oryginalnego scenariusza, składa się zarówno z początkujących aktorów - Fionna Whiteheada (debiutant), Jacka Lowdena (W potrzasku. Belfast '71), Aneurina Barnarda (Citadel) i gwiazdy sceny muzycznej, czyli Harry'ego Stylesa (lidera zespołu One Direction), jak również doświadczonych filmowców - niedawnego zwycięzcy Oscara, Marka Rylance'a (Most szpiegów), Kennetha Branagha (Walkiria), Cilliana Murphy'ego (Incepcja), Jamesa D’Arcy'ego (Atlas chmur) i Toma Hardy'ego (Zjawa). Podobno w obrazie widzowie zobaczą wiele nieznanych im dotąd twarzy w dziedzinie kinematografii.

Dunkierka rozpocznie się od otoczenia tysięcy alianckich żołnierzy przez siły wroga. Uwięzieni na plaży, mając za swoim plecami bezkresne morze, bohaterowie muszą się zmierzyć z niemalże bezsensowną dla nich sytuacją, gdy uzbrojony przeciwnik z oczywistym zamiarem bezlitośnie kieruje się w ich stronę.

dunkierka plakatFot. mat. prasowe

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 21 lipca 2017 roku.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.