the old guard background Advertisement

Liga Sprawiedliwości będzie najdłuższym filmem o superbohaterach?

Osoby, które wyczekują premiery widowiska Liga Sprawiedliwości, mogą już trenować pęcherze, bowiem ujawniono potencjalną długość trwania filmu Zacka Snydera. Zapowiada nam się prawdopodobnie najdłuższy film o superbohaterach, nie licząc wersji reżyserskich. Według zagranicznych źródeł Liga Sprawiedliwości ma trwać blisko trzy godziny. Wszystko może się jednak jeszcze zmienić, bowiem do listopadowej premiery daleko, a film nie został jeszcze zmontowany. Tak więc finalna wersja może nie trwać aż tak długo, jak podaje portal IMDB, czyli te 170 minut.

Z drugiej strony fani ekranizacji komiksów DC Comics pewnie już zacierają ręce na blisko trzy godzinny seans z takimi postaciami, jak Batman, Wonder Woman, Cyborg, Flash, Aquaman, trochę Supermana i prawdopodobnie epizod Zielonej Latarni. Zack Snyder na pewno zadbał o masę widowiskowych sekwencji, w tym pojedynki bohaterów z Parademonami i ich dowódcą, Steppenwolfem. Osoby zaznajomione z twórczością reżysera wiedzą na co stać tego twórcę i jak długie filmy potrafi robić. Warto przypomnieć, że wersja kinowa Batman v Superman trwała 151 minut, a tzw. wersja Ultimate Edition181 minut. Jednak jest to pryszcz w porównaniu do dwóch wersji rozszerzonych filmu Watchmen. Strażnicy, gdzie wersja kinowa trwa 162 minuty, Director’s Cut 186 minut, a Ultimate Cut 215 minut. Halo, Peter Jackson? Ma Pan coś do dodania?

https://www.youtube.com/watch?v=u280uGDxUcc

W ogóle dlaczego Warner Bros. Pictures miałoby zdecydować się na wypuszczenie do kin filmu trwającego blisko trzy godziny? Przecież to zmniejsza dzienną liczbę seansów, co przełoży się zapewne na zarobki filmu. W tym przypadku znaczącą rolę mogą odegrać opinie fanów na temat filmu Batman v Superman, gdzie dłuższa o trzydzieści minut wersja Ultimate Edition, zebrała znacznie lepsze opinie wśród fanów, jak i krytyków. Jednocześnie można było znaleźć głosy osób, które czuły się oszukane, że w kinie dostały niekompletny produkt. Wydaje się więc, że wytwórnia może pójść na kompromis i nie zmusi Snydera do pocięcia Ligi Sprawiedliwości (a następnie wydania kolejnej Ultimate Edition), tylko da mu wolną rękę w opowiedzeniu tej epicko zapowiadającej się historii.

Liga Sprawiedliwości plakat

Opis: Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Obsada: Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller, Ray Fisher, Ciaran Hinds, Amy Adams, Amber Heard, J.K. Simmons, Jeremy Irons, Willem Dafoe, Diane Lane, Jesse Eisenberg.

Za reżyserię filmu odpowiada Zack Snyder. Autorem scenariusza jest Chris Terrio. Premiera Ligi Sprawiedliwości zapowiedziana jest na 17 listopada 2017 roku.

Źródło: Movieweb / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?