• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Portal The Tracking Board poinformowało o tym, że Warner Bros. Pictures przymierza się do zatrudnienia Jordana Peele'a na stanowisku reżysera adaptacji mangi Katsuhiro Otomo zatytułowanej Akira. Ostatnio o pracach nad filmem mówiono w 2015 roku, kiedy Marco J. Ramirez - co-showrunner i scenarzysta drugiego sezonu Daredevila - miał napisać do niego scenariusz. Jako reżysera widowiska brano wcześniej pod uwagę Daniela Espinosę (Life) oraz Davida F. Sandberga (Kiedy gasną światła), jednak to na Peele'a może paść wybór, zwłaszcza po sukcesie filmu Uciekaj!, który zarobił na chwilę obecną 156 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 4,5 mln dolarów. Na fali popularności Ghost in the Shell, Hollywood może chcieć przyspieszyć realizację kolejnej adaptacji popularnej mangi (oraz anime - przyp. autora).

Zobacz również: Akira - Warner Bros. Pictures ujawnia potencjalnego kandydata na stanowisko reżysera!

Akira to manga oraz animowany film wydany w 1988 roku. Akcja dzieje się w Neo roku 2019 - metropolii powstałej na zgliszczach Tokio. Miasto jest polem nieustanych walk. Z jednej strony młodociane gangi motocyklowe walczą o dominację na ulicach, a z drugiej trwają niepokoje społeczne będące wynikiem sprytnej manipulacji członków nowej religii. W całym tym zgiełku znajduje się Tetsuo - młody chłopak zasilający szeregi gangu Kaneidy.

Akira PosterPlakat anim z 1998 roku, fot. Materiały prasowe

Produkcją filmu zajmują się Andrew Lazar (Snajper) i studio Appian Way należące do Leonarda DiCaprio. Prawa do Akiry uzyskano w 2008 roku. Jeszcze w 2012 roku mówiono, że w obsadzie filmu mieli się pojawić m.in. Garrett Hedlund, Kristen Stewart, Ken Watanabe oraz Helena Bonham Carter.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.