• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Niedawno ogłoszono, że słynna wytwórnia Toho zrealizuje swój 30 film o Godzilli dla Netflixa. Powoli pojawiają się pierwsze informacje, grafiki koncepcyjne oraz materiały promocyjne.

 

Najważniejsza informacja jest taka, że film zatytuowany Godzilla: Monster Planet będzie pionierem pod dwoma względami: jako pierwszy w serii będzie rozgrywać się w dalekiej przyszłości, w której to potwory są panami Ziemi oraz jest pierwszym filmem animowanym o Królu Potworów. Najwięcej szczegółów przynosi udostępniony opis produkcji:

Ostatnie lato XX wieku. W tych dniach ludzie uświadomili sobie, że nie są jedynymi władcami Ziemi. Pojawiły się gigantyczne potwory "kajiu” i największy z nich – Godzilla — która sama potrafi zgładzić inne kaiju. Po trwającej pół wieku wojnie z potworami ludzkość uznała swoją porażkę i postanawia opuścić Ziemię. W 2048 roku nieliczni wybrańcy, wskazani przez sztuczną inteligencję kontrolowaną przez rząd, weszli na pokład międzygwiezdnego statku imigranckiego Aratrum i udali się w podróż na „Cetus: Planetę Tau e” znajdującą się 11.9 milionów lat świetlnych od Ziemi. Niestety na planecie nie udało się w zakładanym terminie stworzyć ziemskich warunków i nie było szansy, aby ludzkość mogła przetrwać na nowej planecie. 

Młodzieniec Haruo, wraz z innymi imigrantami, znajduje się na pokładzie statku Aratum. Kiedy miał 4 lata, na jego oczach Godzilla zabiła mu rodziców. Od tamtej pory myśli wyłącznie o powrocie na Ziemię i zabiciu Godzilli. Odkąd pewnym staje się, że nie ma nadziei na imigrację na inne planety oraz w związku z pogorszeniem się warunków życiowych na statku, na pokładzie zaczyna przodować grupa chcąca powrotu na Ziemię (jest w niej Haruo), załoga decyduje się na długą podróż hiperprzestrzenną w kierunku Ziemi. Jednakże, w chwili powrotu, na Ziemi minęło 20 tysięcy lat. Planeta stała się nie tylko wielką niewiadomą, ale również światem i ekosystemem zdominowanym przez Godzillę. Czy ludzkości uda się odzyskać Ziemię? Jaki los czeka Haruo?

godzillaanime03

godzillaanime04

godzillaanime05

godzillaanime06

godzillaanimeconceptart1

godzillaanimeconceptart2

Kobun Shizuno i Hiroyuki Seshita reżyserują. Głosy podkładać będą Yuuki Kaji, Takahiro Sakurai, Mamoru Miyano, Junichi Suwabe, Kana hanazawa, Tomokazu Sugita.

Film trafi na Netflix w 2017 roku, premiera zgodnie z informacją na plakacie będzie miałą miejsce w listopadzie.

godzilla monster planet plakat

Źródło: bloodydisgusting.com/ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.