• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Portal The Hollywood Reporter dowiedział się, że Mark Wahlberg (Dzień patriotów, Transformers: Ostatni Rycerz), Michelle Williams (Manchester by the Sea, Blue Valentine) i Kevin Spacey (American Beauty, Baby Driver, House of Cards) zamierzają dołączyć do obsady filmu Ridley'a Scotta (Marsjanin, GladiatorAlien: Przymierze) zatytułowanego All the Money in the World. Za scenariusz ma odpowiadać David Scarpa (Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia, Ostatni bastion), natomiast producentami obrazu są: Dan Friedkin i Bradley Thomas z Imperative Entertainment, Scott i Mark Huffam wraz z Kevinem Walshem ze Scott Free, a także Quentin Curtis i Chris Clark. Produkcja biografii filmowej ma rozpocząć się w maju bieżącego roku we Włoszech. 

Film oparty jest na historii porwania dziedzica imperium naftowego Johna Paula Getty'ego III i desperackich prób jego matki, by nakłonić dziadka chłopca (mowa o Johnie Paulu Getty'm Sr - wówczas najbogatszym człowieku na świecie) do zapłacenia okupu. Szesnastoletniego Getty'ego uprowadzono w 1973 roku i zażądano 17 mln dolarów od jego rodziny, która początkowo nie chciała zapłacić pięniedzy. Gdy porywacze przesłali list zawierający obcięte ucho chłopaka wraz z groźbami dostarczania innych części jego ciała, bliscy ostatecznie zapłacili okup, a Getty'ego znaleziono w południowych Włoszech. Osoby odpowiedzialne za uprowadzenie nie udało się odnaleźć. Getty III był ojcem aktora Balthazara Getty'ego (Zagubiona autostrada, Twin Peaks, When We Rise).

Getty familyGail Getty spotyka się z włoską prasą po porwaniu, Fot. Daily Mail/Getty Images

Początkowo rolę Abigail Getty/Gail Harris (matka chłopca) zamierzano powierzyć Angelinie Jolie lub Natalie Portman, a Jack Nicholson odrzucił propozycję zagrania Getty'ego Sr, którą później zaoferowano Kevinowi Spacey'owi. Mark Wahlberg ma z kolei wcielić się w Fletchera Chase'a - byłego agenta CIA wysłanego do Włoch, by uporać się ze sprawą porwania.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.