Gwiazdy – jest już zwiastun historii o Janie Banasiu

Zapowiadana od kilku tygodni produkcja Gwiazdy, opowiadająca historię polskiego piłkarza, Jana Banasia, doczekała się w końcu swojego zwiastunu. Urodzony w Berlinie były skrzydłowy przyszedł na świat w trakcie II Wojny Światowej jako Heinz-Dieter Banaś. Dopiero mając 24 lata zmienił imię na Jan.

 W latach świetności polskiej piłki należał on do najważniejszych piłkarzy tego zespołu. Mimo to nie dane mu było pojechać na Mistrzostwa Świata w 1974 roku, z których Polska przywiozła brązowy medal. Zagrał on jednak w jednym z najważniejszych meczów eliminacji w Chorzowie, przeciwko Anglii, który podopieczni Kazimierza Górskiego wygrali 2-0, a jedną z bramek – choć strzelona oficjalnie przez Roberta Gadochę – często przypisuje się właśnie Banasiowi. W kadrze strzelil 7 goli w 31 meczach. 

Równie bogata była jego kariera klubowa. Wystąpił w wielu klubach, także zagranicznych, jak choćby KSC Lokeren czy AAC Eagles. Największą karierą robił jednak w Polsce. W Polonii Bytom strzelił 50 bramek w 145 spotkaniach, a w barwach Górnika Zabrze trafiał do siatki 35-krotnie w 124 meczach. Zwiastun produkcji można obejrzeć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=3UGASXG_VDM

Zobacz Również: Szatan kazał tańczyć – zwiastun i plakat nowego filmu autorki Galerianek

Film przedpremierowo na ostatnim zgrupowaniu widzieli już aktualnie reprezentanci Polski. Spotkali się w trakcie pokazu z twórcami oraz aktorami. Po pokazie przed kamerami wypowiedział się międyz innymi obecny bramkarz kadry, Łukasz Fabiański:

Bardzo fajnie są oddane sceny z prawdziwych meczów, które odbyły się na początku lat siedemdziesiątych. Myślę, że prawdziwy kibic reprezentacji, czy Górnika Zabrze z pewnością będzie miał bardzo fajne wrażenia oglądając ten film

Twórca obsypanych nagrodami filmów Skazany na bluesa i Różyczka, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. Gwiazdy to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia – gwiazdy Polonii Bytom, Górnika Zabrze i Polskiej Reprezentacji ery Kazimierza Górskiego.

W rolę Banasia wcielił się Mateusz Kościukiewicz (Wszystko co kocham, Bilet na księżyc), któremu partneruje Sebastian Fabijański, znany m.in. z wielkiego hitu Patryka Vegi – Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Miłosny trójkąt dopełnia zjawiskowa Karolina Szymczak, którą w 2014 roku mogliśmy oglądać u boku Dwayne’a Johnsona w hollywoodzkiej produkcji Hercules. Ponadto w filmie zobaczymy też: Magdalenę Cielecką, Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Witolda Paszta, Aleksandrę Gintrowską, oraz Grażynę Torbicką. Gwiazdy to opowieść o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami.

Opis dystrybutoraPosiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem… oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak). Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu „orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

Film pojawi się w polskich kinach 12 maja.

Źródło: youtube.com/laczynaspilka.pl/Fotografia wprowadzenia: Kadr ze zwiastunu

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?