• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Gareth Edwards - reżyser pierwszej historii w ramach antologii Gwiezdnych wojen pt. Łotr 1 - pracując nad filmem miał świadomość tego, że ciąży na nim duża odpowiedzialność. Z jednej strony miał określony budżet na realizację obrazu, natomiast z drugiej był zmuszony sprostać oczekiwaniom fanów. Porażka nie wchodziła więc w grę. Film odniósł sukces i był także chwalony przez fanów. Udzielając wywiadu The Telegraph Edwards wspomniał o jednej rzeczy, której żałuje i ma ona związek ze śmiercią Carrie Fisher:

Tak naprawdę od weekendowej premiery, gdy Carrie była jeszcze z nami, nie miałem okazji usiąść i obejrzeć tego filmu. Mówiąc szczerze mam wrażenie, że to wszystko było jednym, wielkim listem miłosnym do Carrie. Wszystko co robiliśmy, sprowadzało się do zbudowania historii prowadzącej do tego momentu [kradzieży planów Gwiazdny Śmierci przekazanych później Księżniczce Leii], kiedy przekazaliśmy jej pałeczkę, by parła naprzód i zagrała w filmie, który dla wielu osób będzie inspiracją. Z mojego punktu widzenia, nie mogłem stworzyć lepszego zakończenia. To smutne - miałem nadzieję spotkać się i porozmawiać z nią o tym, a niestety zabrakło okazji do lepszego zapoznania się. Raz minęliśmy się na planie Epizodu VII, gdy spotykałem się z obsadą. Z chwilą, gdy przeszła obok, oszalałem ze szczęścia. [...] Jeśli chodzi o nasz film, długo zajęło nam przygotowanie tej sceny w sposób właściwy. W pewnym momencie Kathy (Kathleen Kennedy - przyp. autora) wzięła to do siebie, zabrała laptop i pokazała jej. Carrie początkowo nie miała pojęcia, że to będzie CGI i zastanawiała się czy to nie jest zdjęcie, które wykonaliśmy gdzieś indziej. Właściwie te słowa dodały nam to otuchy. Miałem nadzieję, że pewnego dnia, nie ważne czy na premierzy lub konwencie, będę miał możliwość porozmawiania z nią. Niemożność zrealizowania tego jest smutna.

Zobacz również: Gareth Edwards o kręceniu scen z Darthem Vaderem w Łotrze 1

Teaser Łotra 1Fot. Materiały prasowe

Film Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie został wyreżyserowany przez Garetha Edwardsa. W rolach głównych wystąpili: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Riz Ahmed oraz Jiang Wen i Forest Whitaker. Kathleen Kennedy, Allison Shearmur i Simon Emanuel odpowiadali za produkcję razem z Johnem Knollem i Jasonem McGatlinem jako producenci wykonawczy. Autorami koncepcji scenariusza byli John Knoll i Gary Whitta. Scenariusz został napisany przez Chrisa Weitza i Tony’ego Gilroy’a. Premiera filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 16 grudnia 2016.

Źródło: ComicBook / Ilustracja wprowadzenia: Lancashire Telegraph

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.