Reżyser Łotra 1 opowiada o żalu związanym z odejściem Carrie Fisher

Gareth Edwards – reżyser pierwszej historii w ramach antologii Gwiezdnych wojen pt. Łotr 1 – pracując nad filmem miał świadomość tego, że ciąży na nim duża odpowiedzialność. Z jednej strony miał określony budżet na realizację obrazu, natomiast z drugiej był zmuszony sprostać oczekiwaniom fanów. Porażka nie wchodziła więc w grę. Film odniósł sukces i był także chwalony przez fanów. Udzielając wywiadu The Telegraph Edwards wspomniał o jednej rzeczy, której żałuje i ma ona związek ze śmiercią Carrie Fisher:

Tak naprawdę od weekendowej premiery, gdy Carrie była jeszcze z nami, nie miałem okazji usiąść i obejrzeć tego filmu. Mówiąc szczerze mam wrażenie, że to wszystko było jednym, wielkim listem miłosnym do Carrie. Wszystko co robiliśmy, sprowadzało się do zbudowania historii prowadzącej do tego momentu [kradzieży planów Gwiazdny Śmierci przekazanych później Księżniczce Leii], kiedy przekazaliśmy jej pałeczkę, by parła naprzód i zagrała w filmie, który dla wielu osób będzie inspiracją. Z mojego punktu widzenia, nie mogłem stworzyć lepszego zakończenia. To smutne – miałem nadzieję spotkać się i porozmawiać z nią o tym, a niestety zabrakło okazji do lepszego zapoznania się. Raz minęliśmy się na planie Epizodu VII, gdy spotykałem się z obsadą. Z chwilą, gdy przeszła obok, oszalałem ze szczęścia. […] Jeśli chodzi o nasz film, długo zajęło nam przygotowanie tej sceny w sposób właściwy. W pewnym momencie Kathy (Kathleen Kennedy – przyp. autora) wzięła to do siebie, zabrała laptop i pokazała jej. Carrie początkowo nie miała pojęcia, że to będzie CGI i zastanawiała się czy to nie jest zdjęcie, które wykonaliśmy gdzieś indziej. Właściwie te słowa dodały nam to otuchy. Miałem nadzieję, że pewnego dnia, nie ważne czy na premierzy lub konwencie, będę miał możliwość porozmawiania z nią. Niemożność zrealizowania tego jest smutna.

https://www.youtube.com/watch?v=-GM5iagkZmo

Zobacz również: Gareth Edwards o kręceniu scen z Darthem Vaderem w Łotrze 1

Teaser Łotra 1

Film Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie został wyreżyserowany przez Garetha Edwardsa. W rolach głównych wystąpili: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Riz Ahmed oraz Jiang Wen i Forest Whitaker. Kathleen Kennedy, Allison Shearmur i Simon Emanuel odpowiadali za produkcję razem z Johnem Knollem i Jasonem McGatlinem jako producenci wykonawczy. Autorami koncepcji scenariusza byli John Knoll i Gary Whitta. Scenariusz został napisany przez Chrisa Weitza i Tony’ego Gilroy’a. Premiera filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 16 grudnia 2016.

Źródło: ComicBook / Ilustracja wprowadzenia: Lancashire Telegraph

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?