• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

II Wojna Światowa to nieskończone źródło inspiracji na filmy i seriale telewizyjne. Świadczą o tym chociażby liczne, tegoroczne projekty zmierzające na srebrne lub małe ekrany, podejmujące wspomnianą powyżej tematykę. Wśród zbliżających się pozycji znajduję się Dunkierka oraz dramaty dotyczące Winstona Churchilla. Do powyższego grona dołączył także Ridley Scott, który zamierza nakręcić film wojenny poświęcony Bitwie o Wielką Brytanię!

GettyImages 633934352 e1491260921343Fot. Jason LaVeris / FilmMagic

Zobacz również: Strażnicy Galaktyki Vol. 2 - polowanie na bohaterów w najnowszym spocie!

Możecie sobie pomyśleć, że wspomniany artysta ma przecież naprawdę sporo do roboty - kolejne kontynuacje Prometeusza czy dramat o porwaniu zatytułowany All The Money In The World, jednak portal Deadline dał jasno do zrozumienia, że twórca zajmie się następnym projektem, a biorąc pod uwagę jego ostatnio wysoką pracowitość, możemy się spodziewać, iż produkcja z dużym prawdopodobieństwem nie zostanie porzucona.

Matthew Orton, który ostatnio pracował scenariuszem filmu Operation Finale (obraz niedawno zyskał utalentowanego aktora w obsadzie - Oscara Isaaca), sprzedał w ubiegłym roku prawa do tekstu, będącego zaledwie prezentacją, wytwórni 20th Century Fox i Scottowi. Od tamtej pory rzeczony scenarzysta wraz ze swoim mentorem, Mattem Charmanem, ciągle rozwija własny pomysł. Jeśli przeobrazi on się w film, to będzie to pierwsza produkcja, która skupi się na kilkuletniej walce, ukazującej, w jaki sposób brytyjskie RAFy pojedynkowały się z niemieckimi Luftwaffe o powietrzną dominację, czego skutkiem było jedno z największych i najważniejszych dla aliantów zwycięstw w tym brutalnym i krwawym konflikcie.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia - EMPIRE

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.