• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Powstanie film fabularny oraz telewizyjny serial oparty na wieloletniej serii fantasy dziejącej się w świecie Xanth wykreowanym przez Piersa Anthony'ego. Takie rewelacje podaje portal Variety. Podobno projekty są już w trakcie realizacji. Zajmują się nimi Steven Paul i jego organizacja - SP Entertainment Group. Wspomniany twórca, Spike Seldin i Hans Futterman spełnią przy projekcie funkcję jego producentów.

Slider xanthFot. materiały prasowe

Anthony to autor serii bestsellerowych książek według New York Timesa, które wchodzą w wspólny cykl zatytułowany Xanth. Pierwsza z powieści z omawianej antologii - Zaklęcie dla Cameleon została opublikowana w 1977 roku. Zamierzona trylogia zawiera również Źródło magii i Zamek Roogna, obie wydane w 1979. Jednakże wspomniana seria stała się tak mocno popularna, że 42. powieść wchodząca w skład tego cyklu zostanie wydana już w tym miesiącu.

Świat Xanthu pełny jest magicznych ludzi, centaurów, demonów, smoków, faunów, gargulców, goblinów, golemów, harpii, merfolków, nimf, ogrów, zombi, przeklętych belzebubów i... można by tak wymieniać w nieskończoność. Ostatnia z wymienionych ras została stworzona przez Piersa Anthony'ego specjalnie na potrzeby serii Xanth. Istoty te posiadają moc rzucania przekleństw na swoich wrogów. Rasa ta znana jest również z rozprowadzania sztuki w swoich społeczeństwach.

Slider apprenticeadeptFot. materiały prasowe

Zobacz również: Obcy: Przymierze - uciekaj, módl się i ukrywaj... nowe spoty widowiska!

Poniżej znajdziecie oficjalny opis pierwszej książki z cyklu, która zatytułowana jest Zaklęcie dla Cameleon. Oto on:

Xanth. Kraina, gdzie każdy ma jakiś magiczny talent bądź sam jest magiczny. Albo inteligentny. Trochę to skomplikowane, ale jeśli w grę wchodzi magia, trzeba się do tego przyzwyczaić.

Młody Bink jest chyba pozbawiony talentu, za to ma determinację i nadzieję, z którymi udaje się do czarodzieja Humfreya. W drodze trafia na centaury i nagle akcja rusza z kopyta. Później w dziwnej Rozpadlinie, której nie ma na mapach, chłopak spotyka smoka i w trakcie ucieczki pytanie, czy stwór jest inteligentny, czy ma talent magiczny, nabiera praktycznego wymiaru...

Tak zaczyna się pierwszy tom legendarnej serii Xanth, którą Wydawnictwo Nasza Księgarnia przypomina czytelnikom w nowym przekładzie.

Zaklęcie dla Cameleon zdobyło August Derleth Fantasy Award za najlepszą powieść roku. Każda kolejna część cyklu stawała się bestsellerem.

Źródło: ComingSoon.net / Opis książki został zaczerpnięty z: Nasza Księgarnia, 2012 / Ilustracja wprowadzenia - materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.