• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

W wywiadzie dla Entertainment Weekly aktorka Cate Blanchett zdradziła, jak to jest wcielić się w głównego łotra w filmie Thor: Ragnarok i dlaczego przyjęła rolę Heli.

Jako, że jestem kobietą, to w przeszłości niezbyt często trafiały mi się takie propozycje. Jednak jako aktorka pragnęłam współpracować z Taiką Waititi. Widziałem jego filmy Co robimy w ukryciu i Hunt for the Wilderpeople. Próbowałam skupić się na jego wrażliwości w roli reżysera i na tym jak wcześniej wyglądała seria o Thorze. Myślę, że to będzie coś interesującego i niecodziennego, ponieważ tonem nie przypomina wcześniejszych części. Oczywiście, chcieliśmy zrobić coś nowego i świeżego, bo to zawsze wzbudza ekscytację.

Blanchett wciela się w pierwszą kobietę-łotra, bowiem dotychczas w MCU rolę przeciwników zawsze odgrywali mężczyźni.

Jesteś w stanie w to uwierzyć? Mamy 2017 rok i dopiero teraz rozmawiamy na temat kobiety w roli głównego złoczyńcy. To niedorzeczne. Jest tyle niewykorzystanych kobiet złoczyńców. To ekscytujące. Myślę, że w końcu doszliśmy do tego momentu, w którym i mężczyźni i kobiety doszli do wniosku, że chcą oglądać różnorodne postacie, pod względem rasy, płci i orientacji seksualnej.

Warto tu wspomnieć, że pierwotnie w Iron Manie 3 mieliśmy dostać głównego złoczyńcę o płci pięknej. Rola miała przypaść Rebecce Hall, jednak ostatecznie została mocno zmieniona i aktorka zagrała inną postać, a złoczyńcą został Guy Pearce.

Niektóre zagraniczne źródła sugerują, że Hela będzie filmowym odpowiednikiem komiksowej Śmierci, ukochanej Thanosa. Jest wielce prawdopodobne, że w MCU Hela i Thanos również tworzyć będą parę ukochanych. Nadałoby to postaci Thanosa większego wymiaru i być może w pewien sposób wytłumaczyło jego działania.

helafot. materiały prasowe

Zobacz również: Avengers: Infinity War - Stan Lee gościem na planie filmu!

Opis: Wieści o kłopotach w ojczyźnie sprawiły, że Thor powrócił do Asgardu. Po przybyciu okazuje się, że władza Lokiego, nadal podszywającego się pod Odyna, doprowadziła do licznych problemów, m.in do uwolnienia samej Heli. Kiedy Thor się z nią spotyka, dochodzi między nimi do walki, w wyniku której zostaje on wypędzony na Sakaar - barbarzyńską planetę, rządzoną przez czarującego, lecz nikczemnego Grandmastera. Tam poznaje ukrywającą się na planecie Valkyrię, która zapoznaje Thora z rządzącym. Asgardczyk staje się gladiatorem, zostaje pozbawiony swoich włosów oraz młota Mjolnira, a na arenie spotyka najsłynniejszego zawodnika w historii planety - Hulka.

Obsada: Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Mark Ruffalo (Hulk), Idris Elba (Heimdall), Anthony Hopkins (Odyn), Cate Blanchett (Hela), Jeff Goldblum (Grandmaster), Tessa Thompson (Valkyrie), Karl Urban (Skurge), Sam Neill, Benedict Cumberbatch (Doktor Strange).

Reżyserem filmu jest Taika Waititi. Za scenariusz odpowiadają Christopher Yost i Craig Kyle. Thor: Ragnarok wejdzie do naszych kin 3 listopada 2017 roku.

Źródło: Entertainment Weekly / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Tomaszewski

Bartosz Tomaszewski

Redaktor

O mnie:

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości i Muzyka filmowa.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.