• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Na cześć Heatha Ledgera, który dzisiaj obchodziłby swoje 38 urodziny, udostępniono w sieci pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego przedstawiającego życie tego uzdolnionego aktora. Podczas gdy fani na całym świecie pamiętali Ledgera z jego ról filmowych, to kim był za kamerą, pozostawało w tajemnicy przez długie lata. Jednak wraz z nadchodzącym dokumentem I Am Heath Ledger fani będą mieli szansę zobaczyć prawdziwą twarz zmarłego aktora, często prezentowaną przez własne nagrania, a także wypowiedzi i wspomnienia rodziny oraz przyjaciół.

Zwiastun ukazuje m.in. Heatha nierozstającego się z kamerą, który na długo przed erą YouTube'a, sławy Instagrama czy selfie stale nagrywał wszystko. Kto wie, może gdyby Ledger żył, nie raz zaprezentowałby światu swoje reżyserskie dzieło?

Zobacz również: Thor: Ragnarok - Cate Blanchett o swojej roli. Czy Hela to filmowy odpowiednik komiksowej Śmierci?

Heath Ledger z pewnością jest postacią kojarzoną przez osoby interesujące się filmem. Był to Australijski aktor, który zmarł w wieku 28 lat w wyniku przedawkowania, osierocając 2-letnią wówczas córkę, która miał z aktorką Michelle Williams. Posiadał wielki talent, który w pełni objawił dzięki wybitnej kreacji Jokera w filmie Mroczny Rycerz, za co otrzymał pośmiertnego Oscara za rolę drugoplanową. Sławę przyniosły mu również występy w PatriocieTajemnicy Brokeback Mountain czy Casanovie

Nie będzie to pierwszy film dokumentalny skupiający się na osobie Ledgera, bowiem w 2012 roku światło dzienne ujrzała seria Too Young to Die. Epizod poświęcony aktorowi zawierał między innymi wywiady z członkami jego rodziny oraz wycinki z pamiętnika, który prowadził podczas kręcenia Mrocznego Rycerza.

Podobny obrazFot: materiały prasowe

Tytułowy film jest ostatnim z serii dokumentów tworzonym przez stację Spike-TV. Wcześniejsze obrazy dotyczyły między innymi prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy'ego Jra, Chrisa Farleya, Steve'a McQueena oraz wielu innych znanych osobistości.

Specjalny pokaz dokumentu odbędzie się 23 kwietnia na Tribeca Film Festival, a następnie w wybranych kinach 3 maja. Ostatecznie I Am Heath Ledger zostanie wyświetlony 17 maja na Spike TV, czyli w amerykańskiej stacji telewizyjnej.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Patryk Supeł

Patryk Supeł Supeł

Redaktor

O mnie:


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.