• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Wyniki Box Office z pierwszego tygodnia dystrybucji filmu Ghost in the Shell uznaje się za niezadowalające, jednak są na świecie filmy, dla których pieniądze, jakie zarabia aktorska wersja słynnej mangi byłyby niezwykle zadowalające. Jednak 2,301 miliona funtów, jakie udało się uzykać pierwszego weekendu wygląda fenomenalnie przy wyniku, jaki w brytyjskich kinach osiągnął Man Down z Shia LaBeoufem. Jest to bowiem chyba pierwszy film w historii, który nie był w stanie wygenerować nawet symbolicznej dychy przychodu. Tak, dobrze czytacie, statystyki brytyjskiego Box Office mówią, że wynik filmu z pierwszego weekendu wyświetlania to 7 (słownie SIEDEM) funtów!

Zobacz również: I Am Heath Ledger - Zobacz pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego o aktorze!

Oczywiście w wpływ na taką sytuację ma wiele czynników. Po pierwsze film Dino Montiela wyświetlono tylko w jednym kinie, w Burnley w hrabstwie Lancashire. Po drugie, premiera odbyła się, gdy można było już zobaczyć go w serwisach streamingowych. Po trzecie, obraz niczym nie wyróżniał się jakościowo i zebrał kiepskie recenzje w prasie. Jednak z której strony by na to wydarzenie nie spojrzeć, zachęcenie do seansu w ciągu całego weekendu tylko jednego (!) widza, jest wydarzeniem bez precedensu, które szerokim echem odbiło się w brytyjskich mediach i dzięki któremu w drugi weekend powinno być już lepiej.

źródło: Independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.