• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Choć póki co kwiecień rozpieszcza nas pogodowo, to w oczach kinomanów nie wygląda on już tak różowo. Mało kinowych premier, deficyt pozycji z najwyższej półki, krótko mówiąc posucha. Dlaczego by zatem nie nadrobić w tym czasie filmowych zaległości albo powrócić do kilku naprawdę dobrych produkcji? Jedną z nich natomiast z pewnością jest Wołyń Wojciecha Smarzowskiego, który był jedną z najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych polskich premier filmowych roku 2016. W kinach obejrzało go ponad 1,4 miliona widzów. Scenariusz obrazu powstał na podstawie opowiadań Stanisława Srokowskiego opublikowanych w zbiorze Nienawiść, choć w dużej mierze opierał się on na interpretacjach samego Smarzowskiego. Główne role zagrali w nim debiutująca na dużym ekranie Michalina Łabacz oraz Arkadiusz Jakubik, jeden z ulubionych aktorów reżysera Domu złego. Obok nich w obsadzie produkcji znaleźli się m.in.: Iza Kuna, Jacek Braciak, Vasili Vasylyk, Adrian Zaremba, Lech Dyblik, Janusz Chabior, Gabriela Muskała, Tomasz Sapryk i Wojciech Zieliński.

WOŁYŃ 3 fot.Krzysztof Wiktor www.krzysztof.wiktor.euFot. Krzysztof Wiktor

Akcja filmu Wołyń rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkanej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka (Michalina Łabacz) ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze (Vasili Vasylyk). Ojciec (Jacek Braciak) postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik), wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci…

WOŁYŃ wydania dwupłytowe DVD i Blu ray plansza

Wojciech Smarzowski to nie tylko jeden z najbardziej znanych i najlepszych polskich reżyserów, ale prawdziwa „marka” kojarzona jednoznacznie kinem na najwyższym poziomie. W swoim najnowszym obrazie z powodzeniem zmierzył się z trudnym i kontrowersyjnym tematem rzezi wołyńskiej. Uhonorowany dziewięcioma statuetkami Polskich Nagród Filmowych, w tym dla Najlepszego Filmu, Wołyń z Michaliną Łabacz i Arkadiuszem Jakubikiem w rolach głównych zadebiutował na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 29 marca! Tylko w limitowanych edycjach dwupłytowych Blu-ray i DVD znajduje się także wersja festiwalowa filmu, nie pokazywana do tej pory w polskich kinach. Limitowana edycja dwupłytowa DVD dostępna będzie tylko w salonach Empik i na empik.com. W wydaniach 2-płytowych nie zabraknie także wyjątkowych materiałów dodatkowych, m.in.:
- materiały z planu – kulisy powstawania filmu, zdjęcia z planu, komentarze i wypowiedzi reżysera Wojciecha Smarzowskiego oraz obsady;

- pojednania - wypowiedzi i komentarze par polsko-ukraińskich na temat Wołynia, historii oraz miłości;

- making of: bitwa– materiał zza kulis o przygotowaniach i kręceniu scen batalistycznych;

- zwiastun kinowy

- galeria zdjęć

WOŁYŃ plansza

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Krzysztof Wiktor

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.