• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Do napisania scenariusza nowej Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve'a wytwórnia Legendary zatrudniła laureata Oskara Erica Rotha (Forrest Gump, Informator i Ciekawy przypadek Benjamina Buttona). Diuna to książka autorstwa Franka Herberta opowiadająca historię Paula Atrydy, którego rodzina objęła kontrolę nad pustynną planetą Arrakis. Miejsce to jest istotne dla wszystkich organizacji i rodów w galaktyce, zwłaszcza, że wydobywana jest tam przyprawa zwana melanżem. Dzięki niej człowiek poszerza umiejętności własnego umysłu, co przejawia się m.in. w zdolności do przewidywania przyszłości. Poza zdradą, jakiej dośwadcza Paul i jego rodzina, czytelnik odkrywa także pełen zawiłości świat polityki, znaczenia religii oraz związek człowieka z naturą, która prowadzi młodego Atrydę do wzniecenia rebelii w celu odzyskania kontroli nad Arrakis. Frank Herbert sam napisał pięć sequeli Diuny, a od 1999 roku pojawiły się nowe powieści z tego uniwersum autorstwa Kevina J. Andersona i Briana Herberta.

DiunaFot. Niestatystyczny.pl

Dotychczas próbę przeniesienia Diunę na duży ekran podjął David Lynch w 1984 roku, powierzając rolę Paula Atrydy Kyle'owi MacLachlanowi. Nie zarobiła ona zbyt wiele, lecz zyskała bardzo dużą popularność wśród widzów. Powstał także w 2000 roku miniserial telewizyjny oparty na Diunie oraz Dzieciach Diuny wyemitowany przez stację Syfy. Trzy lata później zrealizowano dokument zatytułowany Jodorowsky's Dune ukazujący nieudaną próbę stworzenia własnego filmu przez reżysera Alejandro Jodorowsky'ego.

Zobacz również: Poznajcie nazwisko reżysera Diuny

Nowa Diuna zostanie wyprodukowana przez Thomasa Tulla, Mary Parent oraz Cale Boyter, a Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert będą producentami wykonawczymi. Kevina J. Andersona mianowano konsultantem kreatywnym.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.