• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Urwisty nadmorski klif to miejsce, w którym chłopiec o imieniu Kubo mieszka wspólnie z matką. W położonej nieopodal rybackiej wiosce chłopiec dzieli się z mieszkańcami swoją magiczną umiejętnością ożywiania origami. Spokojne życie przerywa pojawienie się ducha z przeszłości, który domaga się vendetty, pomszczenia tego, co stało się przed laty. Kubo wyrusza w nieprawdopodobną podróż, której celem jest rozwiązanie zagadki jego zaginionego przed laty ojca, największego samuraja, jaki kiedykolwiek chodził po Ziemi.

Kubo and the Two Strings Featured ImageFot. materiały prasowe

Najnowsze arcydzieło, od studia animacji LAIKA stojącego za nominowanymi do Oscara Karoliną i tajemniczymi drzwiam, Pudłakami I ParaNormanem, już 6 kwietnia ukaże się na DVD I Blu-Ray. Kubo I dwie struny zachwyciło zarówno młodych jak i starszych widzów uzyskując wynik 97% na popularnym portalu filmowym Rotten Tomatoes, tym samym stając się najlepiej ocenianym filmem roku!

Przechwytywanie

W tym filmie łączy się wszystko, co do tej pory zaserwowała nam LAIKA. Odważna opowieść, innowacje technologiczne w zakresie animacji, niezapomniane postaci, porażające urodą wizualizacje. Historia Kubo narodziła się z miłości do egzotycznej fascynującej kultury Japonii. To uniwersalna opowieść, pełna tajemnic, akcji i humoru, o chłopcu, który staje się bohaterem, chłopcu, który odkrywa w sobie to, czego szukamy wszyscy.

W oryginalnej wersji filmu usłyszymy Charlize Theron, Arta Parkinsona (głos Kubo), Ralpha Fiennesa, Matthew McConaughey’a, Rooney Marę, George’a Takei i Brendę Vaccaro. Autorem muzyki jest Dario Marianelli (Oscar i Złoty Glob za muzykę do Pokuty). Reżyserem zdjęć jest Frank Passingham. Za reżyserię filmu odpowiada Travis Knight, autorami scenariusza są Marc Haimes i Chris Butler. Producenci: Arianne Sutner, Travis Knight.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.