• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Smutna wiadomość obiegła świat. W wieku 90 lat zmarł wczoraj legendarny już amerykański komik stand-upowy i aktor Don Rickles. W Ameryce osobowość bardzo znana i ceniona. Działalność artystyczna Ricklesa sięga niemal sześciu dekad. Don występował na dużym ekranie, w telewizji, w radiu oraz na scenie. Znany ze swoich licznych gościnnych występów w wieczornych programach typu talk show. Prywatnie był przyjacielem m.in. Franka Sinatry. Podczas II wojny światowej Don służył jako żołnierz w amerykańskiej marynarce wojennej. Rickles doczekał się również filmu dokumentalnego o sobie Mr. Warmth. The Don Rickles Project, gdzie podzielił się swoimi doświadczeniami i zdradzał kulisy swojej komediowej kariery.

Don zadebiutował w filmie Dramat w głębinach w 1958 r. W Polsce mniej znany, kojarzony jest głównie z roli komediowego sierżanta sztabowego Crapgame w kultowym filmie Złoto dla zuchwałych (1970) czy Kasynie (1995) Martina Scorsese, gdzie wcielił się w rolę zastępcy kierownika kasyna granego przez Roberta De Niro. W oryginalnym dubbingu użyczył także głosu Panu Bulwie w trylogii Toy Story.‌

Rickles zmarł z powodu niewydolności nerki 6 kwietnia 2017 r., w swoim domu w Beverly Hills w Kalifornii. 8 maja komik skończyłby 91 lat. 

Źródło: ComingSoon.net, Youtube / Ilustracja wprowadzenia - materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Patryk Supeł

Patryk Supeł Supeł

Redaktor

O mnie:


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.