Legendarny komik stand-upowy i aktor Don Rickles nie żyje

Smutna wiadomość obiegła świat. W wieku 90 lat zmarł wczoraj legendarny już amerykański komik stand-upowy i aktor Don Rickles. W Ameryce osobowość bardzo znana i ceniona. Działalność artystyczna Ricklesa sięga niemal sześciu dekad. Don występował na dużym ekranie, w telewizji, w radiu oraz na scenie. Znany ze swoich licznych gościnnych występów w wieczornych programach typu talk show. Prywatnie był przyjacielem m.in. Franka Sinatry. Podczas II wojny światowej Don służył jako żołnierz w amerykańskiej marynarce wojennej. Rickles doczekał się również filmu dokumentalnego o sobie Mr. Warmth. The Don Rickles Project, gdzie podzielił się swoimi doświadczeniami i zdradzał kulisy swojej komediowej kariery.

https://www.youtube.com/watch?v=F4m5HLVwsco

Don zadebiutował w filmie Dramat w głębinach w 1958 r. W Polsce mniej znany, kojarzony jest głównie z roli komediowego sierżanta sztabowego Crapgame w kultowym filmie Złoto dla zuchwałych (1970) czy Kasynie (1995) Martina Scorsese, gdzie wcielił się w rolę zastępcy kierownika kasyna granego przez Roberta De Niro. W oryginalnym dubbingu użyczył także głosu Panu Bulwie w trylogii Toy Story.‌

Rickles zmarł z powodu niewydolności nerki 6 kwietnia 2017 r., w swoim domu w Beverly Hills w Kalifornii. 8 maja komik skończyłby 91 lat. 

Źródło: ComingSoon.net, Youtube / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?