Gwiezdne Wojny Epizod IX – scenariusz jest gotowy!

Już w najbliższy czwartek, w Orlando w USA rozpocznie się kolejny konwent Star Wars Celebration. Twórcy zdradzą nam nowe informacje na temat nadchodzących tytułów spod znaku Gwiezdnych Wojen m.in zaprezentują zapowiedź The Last Jedi, oraz podzielą się szczegółami na temat filmu o Hanie Solo i kolejnej odsłonie Battlefronta. W miarę jak zbliżamy się do tej wyczekiwanej przez fanów imprezy, na światło dzienne wychodzi coraz więcej treści dotyczących nadchodzących filmów. Jeszcze niedawno po sieci krążyła plotka, jakoby zdjęcia do Epizodu IX, którego premiera zaplanowana jest dopiero na 2019 rok, miały się rozpocząć… już tego lata! Ta wiadomość wydaje się coraz bardziej prawdziwa, biorąc pod uwagę to, czym właśnie podzielił się ze światem reżyser owego filmu – Colin Trevorrow (Jurassic World).

trevorrow

Piszemy, projektujemy i mamy już gotowy scenariusz. Dajemy z siebie wszyscy 110 procent normy. Kiedy skończymy, nie będę wiedział co zrobić ze swoim życiem… Myślę o Epizodzie IX w kontekście trzech, sześciu, dziewięciu filmów, oraz jako o pojedynczej produkcji.

Zobacz również: Księżniczka Leia w IX Epizodzie Gwiezdnych Wojen?

Disney nie rozpoczął jeszcze nawet promocji Epizodu VIII, którego fabuła nadal pozostaje owiana tajemnicą, a już zaczyna pełne prace nad kolejną częścią! Godne pochwały, zważywszy na takie przykłady jak James Cameron, od kilku lat odkładający zdjęcia do sequela Avatara. Lucasfilm ma naprawdę ambitne plany, więc nie zamierza spoczywać na laurach – planowane są jeszcze co najmniej 4 pełnoprawne tytuły kinowe, możliwe jest również powstanie kolejnych seriali – aktorskich oraz animowanych. Po 2020 roku powstaną zapewne kolejne filmy, np. spin-off o losach Obi-Wana Kenobiego, o którym ostatnio dużo się mówi, lub nowa trylogia Epizodów X, XI oraz XII. Czas pokaże, ile z tego wszystkiego rzeczywiście zobaczymy. Najpewniej więcej niż wszystko…

Premiera Epizodu IX planowana jest na 23 maja 2019 roku

Źródło: ComicBook.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?