• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

W Przebudzeniu Mocy zobaczyliśmy, do czego zdolne są dwie walczące ze sobą strony konfliktu galaktycznego: Najwyższy Porządek i Ruch Oporu, jednak wraz ze zniszczeniem Bazy Starkillera, zaangażowanie organizacji dowodzonej przez Snoke'a nie zmalało. Do jednej z ważniejszych bitew w Star Wars: The Last Jedi ma dojść na planecie określanej jako Crete (nie wiadomo czy jest to oficjalna nazwa czy tylko kryptonim nadany na czas produkcji filmu). Miejsce charakteryzuje się białym podłożem sugerującym obecność śniegu lub soli oraz obecnością czarnych skał wulkanicznych. Według doniesień Making Star Wars, planeta jest kontrolowana przez Ruch Oporu z uwagi na tamtejszą kopalnię wydobywczą. W przeszłości Rebelia wykorzystywała kryształy znalezione tam do finansowania operacji przeciwko Imperium podczas Galaktycznej Wojny Domowej. Podobnie czyni teraz Ruch Oporu, w dodatku umiejscawiając tam swoją ukrytą bazę. Tajemnica jednak zostaje odkryta, a Najwyższy Porządek atakuje bazę przy użyciu m.in. ciężkich maszyn kroczących. Ruch Oporu natomiast wykorzystuje do jej obrony B-wingi, ukazane po raz pierwszy od czasu Powrotu Jedi.

HanRenFot. MovieWeb

Od momentu ujawnienia przez Disney szczegółów dotyczących filmu o Hanie Solo i ujawnienia w nim jego prawdziwego imieniu, krążą również plotki odnośnie tego, jak mogłoby ono brzmieć. Użytkownik Reddita o pseudonimie Kuzefra, na którego teorię powołuje się Express.co.uk, podkreśla, że wcześniej nasz przemytnik mógł się nazywać Ren. Idąc tym tropem, jego syn miałby przybrać imię należące wcześniej do Hana, tym sposobem przeistaczając się z Bena Solo w Kylo Rena. Tajemnica może zostać rozwikłana w epizodzie ósmym.

Zobacz również: Star Wars: The Last Jedi - spekulacje o roli Benicio Del Toro i nazwie jednej z planet

Na premierę Star Wars: the Last Jedi musimy czekać do 15 grudnia 2017. Reżyserią i scenariuszem zajmie się Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że w kolejnej części ponownie zobaczymy: Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Daisy Ridley, Johna Boyegę, Lupitę Nyong'o, Oscara Isaaca, Domhnalla Gleesona, Anthony'ego Danielsa, Gwendoline Christie oraz Andy'ego Serkisa. Do obsady natomiast dołączyli: Benicio Del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran.

Teaser Star Wars: The Last JediFot. Materiały prasowe

Źródło: CinemaBlend, MovieWeb / Ilustracja wprowadzenia: CinemaBlend

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  dansty · 6 months ago
  Czyli "The Last Jedi" to była tylko zmyłka, prawdziwy tytuł filmu to "New Order Strikes Back"!

  A mówiąc zupełnie poważnie, to mam szczerą nadzieję, że ta informacja nie okaże się prawdziwa. "The Force Awakens" jako hołd dla Starej Trylogii jeszcze przejdzie, ale kolejne filmy jako podróbki bazujące na nostalgii będą zwyczajną obrazą dla fanów i twórców starych filmów.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Tracz · 6 months ago
  Świetnie. Śnieżna planeta, po której kroczą złowrogie machiny. Czyżby Imperium przeprowadzało powtórny kontratak, skoro Moc przebudziła nową nadzieję w znudzonych widzach?

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.